wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Ogłoszenia ...

Sztukowanie Miasta 2018 już od 15 września!

Już 14 września 2018 ruszają tegoroczne wydarzenia w ramach projektu Sztukowanie Miasta.

Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino wracają z ideą odtworzenia festiwalu Zderzenie Sztuk i Kultur Sztukowanie. Na początek zostanie wznowiona część imprezy pod nazwą Sztukowanie Miasta. Będą to działania animacyjne i artystyczne, które swoim zasięgiem obejmą ulice miasta. Część przewidzianych działań odbywać się będzie także w świetlicach wiejskich gminy: w Sobieradzu, Wełtyniu i Wirowie.

W ramach Sztukowania Miasta 2018 odbędą się trzy niezależne przedsięwzięcia: Niewidzialne Miasta, Miasto Mówi Mi i Gminna Mapa Kultury, na których realizację organizatorzy pozyskali dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Edukacja Kulturalna.

Sztukowanie Miasta to działania animacyjno-edukacyjne. To cześć Festiwalu Sztukowanie, który do 2012 odbywał się w naszym mieście. Jest to również zapowiedź powrotu festiwalu w pełnej formie, który planowany jest na jesień 2019 roku.

Sztukowanie Miasta to działanie długofalowe, nastawione na regularną edukację kulturalną w naszym mieście. Podczas działań i spotkań z mieszkańcami organizatorzy chcą się skupić na pielęgnowaniu historii Gryfina, odkrywaniu jej dla młodszych pokoleń, z naciskiem na integrację międzypokoleniową. Takie założenie ma projekt Niewidzialne Miasta oraz Miasto Mówi Mi.
Z drugiej strony bardzo ważnym elementem jest aktywizacja młodzieży i zachęcanie do kontaktu ze starszym pokoleniem mieszkańców Gryfina. Pomysłodawcy Sztukowania chcą to uczynić poprzez umożliwienie młodym ludziom realizacji ich pomysłów, uczestnictwa w kulturze nie tylko jako bierny odbiorca.

Sztukowanie Miasta to również szkolenia dla przyszłych animatorów kultury. Podczas realizacji zadań młodzi animatorzy uczą się budowania harmonogramu projektu, pisania wniosków do instytucji dofinansowujących, panowania budżetu oraz zarządzania projektem na każdym, etapie jego realizacji. Czuwają nad nimi doświadczeni animatorzy ze stowarzyszenia HYBADU.

Więcej informacji o projekcie "Miasto Mówi Mi" znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=1037.

Informacje o działaniach w ramach akcji "Niewidzialne Miasta" znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=1038.

Harmonogram i opis warsztatów, jakie odbędą się pod hasłem "Gminna Mapa Kultury" znajdziemy pod adresem http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=1039.

2018-09-06