wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Ogłoszenia ...

Koncert zespołu DUBSKA w GDK. Bilety już w sprzedaży!

W sobotę 15 września 2018 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpi zespół DUBSKA. To jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae.
Koncert grupy rozpocznie się o godzinie 20.

Bilety na wydarzenie można już zakupić w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Cena wejściówek w przedsprzedaży to 20 zł. W dniu koncertu bilet będzie można nabyć za 25 zł.

DUBSKA, fot. Paweł Budziński

Dubska to reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej "dub " i "ska".

Pierwszymi wydawnictwami grupy było demo z 2000 roku oraz dwa zapisy koncertów w bydgoskich klubach: Sanatorium i Mózg. W 2005 roku zespół wydał pierwszą oficjalną płyty pt. "Dubska". Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory: "Raj", "Subway", "Wiatr" czy "Reggae music". Rok 2006 to płyta "Avokado", na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe "Avokado", które nie schodziło z listy przebojów Trójki.

W 2007 roku DUBSKA nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę "Dubska Division".
W lipcu 2010 roku ukazała się kolejna płyta grupy "Loko-Loko". Na płycie obok reggae i ska, usłyszeć można echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady czy nawet oldschoolowe disco.
Z nowymi studyjnymi nagraniami zespół powrócił w 2013 roku. "Love & Culture" to minialbum z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii.

DUBSKA, fot. kulafoto.pl

Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia. Jednak muzycy wybierają się także w podróże po innych gatunkach. Jedną z takich podróży była współpraca z warszawskim producentem Olo Mothashipp'em. Owocem tego spotkania jest ostatnia płyta zespołu "Ulicami". Usłyszeć na niej możemy mocne wpływy współczesnej elektroniki i alternatywnego popu. Album "Ulicami" wydany został przez Agencję Wydawniczą Polskiego Radia w maju 2016 roku , a jednym z koncertów promujących wydawnictwo był występ w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Zespół w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji.

Skład: Dymitr "dymol" Czabański - wokal, gitara
Marcin "mucha" Muszyński - wokal, przeszkadzajki
Diana Rusinek - wokal
Jarosław "u-jar" Hejmann - perkusja, duby, przeszkadzajki
Marcin "grzyb" Grzybowski - gitara
Artur "mały" Małecki - gitara basowa
Tomasz Bartz - instrumenty klawiszowe
Michał "misiek" Michota - trąbka
Krzysztof Błaszczak - puzon

2018-09-06