wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Ogłoszenia ...

13. Europejska Noc Muzeów także w Gryfinie

W tym roku Europejska Noc Muzeów odbędzie się także w Gryfinie. W galerii Centrum Informacji Turystycznej od 30 kwietnia dostępna jest wystawa "Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt", na której zaprezentowane zostały oryginalne rysunki, obrazy olejne i litografia z XIX i początku XX wieku m.in. takich autorów jak: Jacek Malczewski, Antoni Kozakiewicz, Antoni Uniechowski, Tadeusz Rybkowski, Kazimierz Podsadecki, Feliks Hanusz, Edward Dwurnik. Jedyna kopia to obraz olejny Adama Styki. I właśnie tę propozycję, swego rodzaju finisaż wystawy, chcemy zaprezentować na Nocy Muzeów. Ale to nie wszystkie atrakcje.

Dodatkowo, tylko tego dnia, będzie można zobaczyć kilka obrazów gryfinianki Stanisławy Siarkiewicz, których właścicielem jest Biblioteka Publiczna w Gryfinie, oraz portret kobiecy z XVII w., rysunek studium aktu Eugeniusza Zaka i rzeźba gabinetowa z 1977 roku Igora Mitoraja "Twarz zawoalowana".

Gryfińska Noc Muzeów rozpocznie się w sobotę 19 maja o godzinie 18:00 i potrwa do godziny 22:00. Jeśli zatem ktoś będzie jechał do Szczecina na szczecińskie wydarzenia, wracał po zwiedzaniu lub po prostu nic nie planuje w tym dniu, warto wybrać się na gryfińskie Nabrzeże Miejskie do Centrum Informacji Turystycznej.

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie oraz Gmina Gryfino, a patronuje jej Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Kuratorem jest szczeciński antykwariusz Marek Wyłupek.

2018-05-16