wyszukaj w  

Dziadek do orzechów i cztery królestwa - 2D Dubbing  - 12.12 godz.16.00
Kino dla wymagających - Lato - 2D Napisy  - 12.12 godz.20.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Ogłoszenia ...

Zapisz się na warsztaty taneczne w ramach JST 2017!

Jednym z elementów zbliżającego się 9. Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca, są warsztaty tańca, zarówno dla doświadczonych tancerzy jak i osób, które swoją przygodę z ruchem dopiero zaczynają. W tym roku odbywać się będą warsztaty tańca współczesnego oraz warsztaty afro dance.

Warsztaty tańca odbędą się 18 i 19 listopada 2017 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących ul. Niepodległości 16 w Gryfinie. Kursy poprowadzi trójka instruktorów w sobotę i niedzielę w godzinach:
10:00-12:00 Taniec współczesny prowadząca Maiko Date. Koszt 50 zł (2 dni warsztatu)
12:15-14:15 Taniec współczesny prowadząca Anna Krysiak. Koszt 50 zł (2 dni warsztatu)
14:30- 16:00 Afro dance prowadząca Viola Wojciechowska. Koszt 50 zł (2 dni warsztatu)

Zapisy na warsztaty już się rozpoczęły. Zainteresowanych prosimy o akces drogą elektroniczną na adres: majabzz@wp.pl

O artystach prowadzących warsztaty:

Anna Maria Krysiak - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca (Jacek Łumiński). Współpracowała ze Szkołą Baletową w Bytomiu, jako artysta-gość zaproszona do Swarthmore College w Pensylwanii(USA), University Salt Lake City w Utah, Mary University w Winona (Minnesota) i University of Calgary. Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Rosji, Niemczech, Litwie, Indiach, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Brała m.in. udział w projekcie Battery Dance Company w Nowym Jorku do muzyki na żywo z Cracow Klezmer Band. W 2000 roku otrzymała medal im.Karola Szymanowskiego 200-lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2006-2008 była choreografem i tancerką Grand Theatre (Junction Theatre) Calgary, Canada. Od 2009 roku działa jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego w Polsce i poza granicami kraju.
Jej technika powstała na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w ŚTT oraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka, głównie kładąc nacisk na wykorzystanie naturalnych impulsów z niego wypływających, ciężaru ciała, swobodnego przepływu i pracy z energią, wykorzystanie pędu, zawieszeń (balansowania między stanem równowagi, a upadkiem) i współdziałania z siłą grawitacji.

Anna Maria Krysiak

Maiko Date - tancerka, choreograf. W latach 2003-2011 tańczyła w Teatrze Tańca Mademoiselle Cinema w Tokio, który prezentował swoje spektakle m.in. w Niemczech, Francji, Bułgarii, Portugalii i Austrii. Maiko występowała także w choreografiach Jean-Laurenta Sasportesa - tancerza Piny Bausch, Idit Herman-dyrektora Teatru Clipa (Izrael) czy Yukari Miura i Masae Satoh. W 2010 roku założyła własną grupę taneczną Japonens, z którą w 2013r zaprezentowała swoje prace na festiwalu People's Fringe Festival w Hongkongu. W 2012 r. przeniosła się do Berlina, aby zgłębiać własne możliwości na europejskiej scenie tańca współczesnego. W tym samym roku zrealizowała spektakl wizualno-taneczny "between islands" we współpracy z artystką wizualną Masayo Kajimura i prezentowała go w wielu krajach, w tym w Gryfinie podczas Jesiennej Sceny Tańca w 2012 r. W 2014 roku wygrała Nagrodę Publiczności na Festiwalu Audience Award at the Fukuoka Dance Fringe Festival w Japoni. Poza swoją karierą jako tancerka i choreograf, ma duże doświadczenie jako nauczyciel tańca. Prowadziła wiele lekcji tańca i warsztatów zarówno dla tancerzy profesjonalnych jak i amatorów.
W trakcie warsztatów będziemy zgłębiać temat ludzkiego ciała i zmysłów, wykorzystując do tego swoją wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia prowadzone będą z użyciem techniki pracy z podłogą (floor-work) i pracy twórczej. Na koniec każdy uczestnik warsztatów będzie mógł stworzyć własne solo oraz wspólnie wykonamy krótką choreografię.

Maiko Date

Viola Wojciechowska tańcem afrykańskim zajmuje się od 1997 roku. Jest również psychologiem pracującym z młodzieżą i dziećmi. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. W Europie współpracowała z wieloma artystami zarówno w projektach prezentujących tradycyjną kulturę Afryki, jak i w różnego rodzaju fuzjach. Od 12 lat uczy tańca. Organizuje wyjazdy muzyczne i taneczne do Gwinei, Gambii i Senegalu. W Warszawie działa w Centrum Kultur Świata i Strefie Rytmu.

Viola Wojciechowska

2017-10-23