wyszukaj w  

Katyń - Ostatni świadek - 2D NAPISY - PREMIERA  - 20.05 godz.20.30
Avengers: Wojna bez granic - 3d dubbing  - 21.05 godz.14.50

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności
Ogłoszenia ...

Recital Tomasza Stockingera 28 lipca w GDK!

W piątek, 28 lipca 2017 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury wystąpi Tomasz Stockinger. Znany artysta zaprezentuje program "Już nie zapomnisz mnie" a akompaniował mu na fortepianie będzie kompozytor, aranżer muzyczny i pianista Stefan Gąsieniec. Początek recitalu T. Stockingera o godzinie 18.

Bilety na wydarzenie, w cenie 45 zł, są już dostępne w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury (ul. Szczecińska 17). Zapraszamy do GDK w godzinach 8.00-17.00

Recital "Już nie zapomnisz mnie", to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu pochodzi od piosenki "Już nie zapomnisz mnie", która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii "Zapomniana melodia" z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

Recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym urokiem i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.


O artystach:
Tomasz Stockinger - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy
Ukończył PWST w Warszawie w 1978. Od tego czasu nieprzerwanie związany jest z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora - Andrzeja Stockingera, kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 roku nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie".
Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyrekcją Gustawa Holoubka. Później współpracował z innymi warszawskim teatrami: "Kwadrat", "Scena Prezentacje", "Syrena", "Roma" i "Komedia". Największą popularność Tomasz Stockinger zyskał dzięki filmom, które utrwaliły wizerunek aktora jako romantycznego amanta. Na główne miejsce wysuwa się tu "Znachor" w reżyserii Jerzego Hoffmana, ale także "Lata dwudzieste... lata trzydzieste...", "Sto koni do stu brzegów". Nie można także nie wspomnieć licznych ról w najważniejszych polskich serialach, jak: "Dom", "Rycerze i rabusie", "Pogranicze w ogniu" czy wreszcie w nadawany nieprzerwanie od 20 lat "Klanie". Obecnie aktor występuje w warszawskiej "Kamienicy", goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Tomasz Stockinger. Fot.Robert Gauer

Stefan Gąsieniec - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.
Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego "Eurosilesia"; gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR.
Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi.
Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

Stefan Gąsieniec

2017-07-26