wyszukaj w  

Mała czarownica - 2D dubbing  - 18.11 godz.13.00
Planeta Singli 2 - Premiera  - 18.11 godz.15.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Impreza ...

Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa"- Grupa Teatralna Gliptykos

data: 

26.11.2017, godz. 18:00

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury

organizator: 

Gryfiński Dom KulturyGrupa Teatralna Gliptykos

Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury kolejny raz wystąpi ze spektaklem "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa". W niedzielę 26 listopada 2017 o g. 18 w sali widowiskowej GDK aktorzy zagrają na rzecz ośmioletniej Oli Skrzypy.

Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. W pierwszych dwóch miesiącach życia nic nie wskazywało na problemy, jednak wkrótce rodzice zaczęli zauważać, że ich córka "nie rozwija się tak jak powinna...". Lekarz potwierdził te obawy; u Oli zdiagnozowano obniżone napięcie mięśniowe. Mimo natychmiast wdrożonej rehabilitacji, postęp w rozwoju dziewczynki był bardzo powolny, wręcz znikomy. W 11. miesiącu życia rodzice zaobserwowali u swojej córeczki pierwszy napad padaczkowy; od tego czasu Ola przyjmuje leki. "Mimo bardzo rozszerzonej diagnostyki w wielu szpitalach, m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, wielu badaniach obrazowych z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, badaniach metabolicznych, genetycznych, badaniu płynu mózgowo-rdzeniowego, i wielu, wielu innych, do tej pory nie udało się lekarzom ustalić, dlaczego nasza córcia nie chodzi, nie stoi, nie mówi... Nigdy nie raczkowała, nie usiadła samodzielnie. Żyje we własnym świecie..." - opowiadają zatroskani rodzice, którzy widzą w swoim dziecku potencjał i chęć rozwoju, jednak "coś" ciągle blokuje ich Oleńkę.

Ośmioletnia obecnie Ola to śliczna niebieskooka dziewczynka. Uczęszcza na wiele zajęć, które utrzymują ją w dość dobrej kondycji, jednak wciąż nie ma tego skoku, który sprawiłby, że dziewczynka ruszyłaby z rozwojem. Potrzebne są kolejne badania diagnostyczne, kompleksowa rehabilitacja połączona z turnusami w specjalistycznych ośrodkach oraz sprzęt niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu niepełnosprawnej ośmiolatki - to wszystko jest bardzo kosztowne. Rodzice nie są w stanie sami pokryć ogromnych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją swojej córeczki, potrzebują wsparcia. Swoją cegiełkę do tej pomocy dokłada Gliptykos, przeznaczając na ten cel dochód ze sprzedaży biletów na listopadowe przedstawienie.

Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne były sekretariacie GDK przy ul. Szczecińskiej 17.
BILETY zostały wyprzedane w błyskawicznym tempie. Zainteresowanych kolejną prezentacją spektaklu informujemy, że zespół zagrał jeszcze raz w grudniu.

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o dwa teksty Grzegorza Reszki - "Audycja" i "Epopeja" - w których zespół twórczo "rzeźbił". W ekspozycji poznajemy grupę lokalnych artystów marzących o światowych scenach. Na razie nagrywają "mydło i powidło" w miejscowym studiu radiowym, ale mają apetyt na nakręcenie wielkiego wojennego filmu. Kiedy dowiadują się, że dostali na to środki z budżetu obywatelskiego, są pełni nadziei, że już za chwilę spełni się ich sen o międzynarodowej sławie. Trochę później nie jest już tak różowo - dotacja zostaje obcięta, budżet się nie domyka, pieniędzy brakuje na scenografię, rekwizyty, stroje, statystów... Ponadto, decydenci mają oczekiwania wobec twórców i swoją wizję wojennego obrazu. Wszyscy chcą przy filmie gmerać, stąd jego konwencja co rusz się zmienia - od patetycznej po absurdalną. Jak sobie z tym poradzą lokalni artyści? Odpowiedź pojawi się w ostatnim akcie sztuki. Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się echa poprzednich spektakli GLIPTYKOSA a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.

W przedstawieniu grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek.
Oprawa plastyczna: Karina Tyła i Zespół