wyszukaj w  

Księżniczka i smok - 2D dubbing - Premiera  - 26.09 godz.16.00
Zakonnica - 2d napisy  - 26.09 godz.20.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Impreza ...

"Do kraju tego..." - Wieczór poetycko-muzyczny Teatru Eliksir

data: 

14.11.2017, godz 18:00

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury - filia w Pałacyku pod Lwami

organizator: 

Gryfiński Dom Kultury - filia w Pałacyku pod LwamiTeatr Eliksir

We wtorek, 14 listopada 2017 zapraszamy do Pałacyku pod Lwami na wieczór poetycko-muzyczny pod tytułem "Do kraju tego...". Program przygotował Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Mottem wieczoru jest cytat z wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. "Moja piosnka", w którym nostalgia za utraconą ojczyzną łączy się z pragnieniem życia w upragnionym kraju. Motywem przewodnim jest słowo "ojczyzna", odmieniane prze różne przypadki poetyckich epok i poetyk. Posłuchamy wierszy bardzo znanych stanowiących kanon polskiej literatury, tych sławiących nasz kraj, jak i tych, których przesłanie jest bardziej uniwersalnie. Idąc za Norwidem i słuchając poezji sami spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, za jaką ojczyzną my tęsknimy, jaka jest ta najbliższa naszemu sercu.

W dzisiejszym świecie - wśród sporów politycznych, natłoku informacji i w medialnym szumie globalnej wioski - słowa często tracą swoje właściwe znaczenia. Niech wśród nas zabrzmi słowo poetyckie, które ma moc oczyszczającą i przywracającą utracone sensy. Niech powrócą w naszych wspomnieniach słynne strofy Kochanowskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Tuwima, Miłosza, Szymborskiej i wielu innych poetów, dla których słowo "ojczyzna" znaczyło coś bardzo cennego i coś bardzo osobistego. Przekonajmy się jak wiele twarzy ma nasz kraj, jak różne jego oblicza ukazują się w zależności od perspektywy spojrzenia. Poeci mówią, że ojczyzna mieszka także w słowie, polskim słowie, dźwięcznie brzmiącym i szeleszczącym po słowiańsku, posłuchajmy więc tych słów o ojczyźnie - naszym wspólnym domu. Oprócz poezji posłuchamy także utworów Fryderyka Szopena i wspólnie będziemy mogli zaśpiewać kilka wybranych pieśni, które od dawna towarzyszą Polakom w ważnych dla nich chwilach.

W programie udział wezmą:
Aktorzy Teatru Eliksir: Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil, Danuta Szydło oraz Jerzy Romaniuk.
Aktorzy Teatru Uhuru: Oliwia Kurlej (fortepian, recytacja) i Emilia Bulsa (recytacja, śpiew).
Gościnnie: Alicja Błaszczyk poetka z Daleszewa.
Kierownictwo artystyczne: Janusz Janiszewski.