wyszukaj w  

Dziadek do orzechów i cztery królestwa - 2D Dubbing  - 12.12 godz.16.00
Kino dla wymagających - Lato - 2D Napisy  - 12.12 godz.20.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Impreza ...

Tydzień Tańca w Gryfinie

data: 

13-19.11.2017

miejsce: 

Gryfiński Dom KulturyGryfino

organizator: 

Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADUGryfiński Dom Kultury

Weź udział w konkursie z okazji święta tańca! Przyjdź na pokazy taneczne. Skorzystaj z darmowych, otwartych warsztatów tanecznych z kilku technik tańca!

W tym roku 9. Jesienną Scenę Tańca poprzedza Tydzień Tańca. Tym samym chcemy sprawić, by nasze miasto zamieniło się na jeden listopadowy tydzień w taneczną stolicę województwa zachodniopomorskiego.
Zapraszamy szczególnie młodzież gryfińską, do której adresowane są wydarzenia Tygodnia Tańca. A oto, co nas czeka:

Poniedziałek 13.11.2017
Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (ul. Niepodległości 16) odbędą się otwarte pokazy taneczne. Zaprezentują się gryfińskie szkoły tańca Fit Dance Studio i Studio Taneczno-Artystyczne Hipnosic oraz Teatr Tańca EGO VU

Fit Dance Studio prowadzone jest przez Katarzynę Pawlak. W studiu odbywają się zajęcia z hip hopu, street dance, jazz, modern, oraz tańca towarzyskiego. Nowością są zajęcia z capoeira. Również dorośli są mile widziani na zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych. Podczas Tygodnia Tańca w Gryfinie Zespół Taneczny Step by Step działający w Fit Dance Studio zaprezentuje:
Występy solowe: Wiktoria Słonecka - Jazz/Modern, Kamila Kurpiel - Dancehall, Martyna Grabowska - Hip Hop, Igor Grodek - Hip Hop
Duety: Amelia Kruszenko/ Wiktoria Słonecka - Jazz/Modern, Lena Szustak / Marcelina Kurpiel - Hip Hop, Julia Kiebasa/Natalia Stańczyk - Hip Hop / Breakdance
Formacje Tygrysy i Pantery w choreografiach:
"Children" w technice hip hop
"New Rules" w technice hip hop, Dancehall

Kolejni tancerze, którzy wezmą udział w pokazach Tygodnia Tańca w Gryfinie reprezentują Studio taneczno-artystyczne Hipnosic, prowadzone przez Żanetę Pasternak. Studio Hipnosic powstało z myślą o dzieleniu się pasją jaką jest taniec. W ofercie studia możemy znaleźć zajęcia dla dzieci jak i zajęcia dla dorosłych. Dla dzieci studio oferuje taniec street dance oraz taniec współczesny, zaś zajęcia fitness dla dorosłych to: cellulit atack, trening obwodowy, dance fit, zumba fitness, salsation, strong by zumba oraz taniec towarzyski dla par. Podczas otwartych pokazów młodzież kształcąca się w Studio Hipnosic zaprezentuje:
Występ solowy: Alicja Smoluch - street dance
Formacje: Hipnoziaki w choreografii "Eksplozja Tańca" - chor. Żaneta Pasternak
Hipnofire w choreografii "Osiedlowa Banda" - chor. Katarzyna Łyczakowska


Podczas poniedziałkowych pokazów tanecznych nie zabraknie Teatru Tańca EGO VU, który na co dzień pracuje w dwóch grupach. Zaprezentuje się młodsza grupa, w której młode adeptki szkolą się by w przyszłości zasilić grupę repertuarową zespołu. Niektóre z dzisiejszych tancerek trenują w zespole dopiero od tego sezonu, a niektóre z nich tworzą już swoje choreografie.
Etiudę taneczną w choreografii Elizy Hołubowskiej zaprezentują:
Alicja Kadłubek, Wiktoria Krzyżanowska, Julia Kupnicka, Julia Łopata, Weronika Marosek, Martyna Perlińska, Lena Prusik , Karolina Wojdyła , Justyna Wójcikowska, Lara Żelech.

Początek pokazów o godzinie 15. Przed nami ponad godzina tanecznej uczty. Wstęp wolny!

Wtorek 14.11.2017
Otwarte warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych z Gryfina i okolic. Zajęcia adresowane do młodzieży w wieku 14-20 lat.
Warsztaty z HOUSE/SHUFFLE DANCE poprowadzi Katarzyna Pawlak.
W godzinach 15:50 - 16:35 Żaneta Pasternak poprowadzi ZUMBĘ.
Od 16:45 do 17:30 Julia Lewandowska poprowadzi warsztaty z tańca współczesnego.
Od 17:35 do 18:20 Katarzyna Łyczakowska poprowadzi warsztaty taneczne w technice STREET DANCE. UWAGA! WSTĘP NA WARSZTATY JEST WOLNY!!!

Środa 15.11.2017
Finał konkursu plastycznego EKSPRESJA W TAŃCU!
Zrób zdjecie, nakręć film, narysuj coś i zgłoś swoją pracę do konkursu z okazji Tygodnia Tańca w Gryfinie. Dozwolone są wszelkie techniki malarskie, rysownicze, fotograficzne filmowe czy animacyjne. A może chcesz coś wyrzeźbić? Zgłoś swoją pracę w temacie EKSPRESJA W TAŃCU i wygraj nagrody. Konkurs adresowany jest do osób w wieku 14-20 lat z terenu Gryfina i okolic. Regulamin konkursu oraz informacja o nagrodach dostępne są tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1401 Najlepsze prace zgłoszone do konkursu stworzą wystawę interaktywną dostępną dla odwiedzających już od 16.11 w budynku Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17.

Piątek- niedziela 17-19.11.2017
Festiwal Jesienna Scena Tańca. A w ramach festiwalu zaprezentują się goście z Polski i z zagranicy, zobaczymy spektakle wieczorne a przez cały weekend odbywać się będą warsztaty taneczne. W sobotę zapraszamy na Silent Disco.

Informacje o atrakcjach Jesiennej Sceny Tańca można śledzić na stronie wydarzenia http://facebook.com/events/135288913865321

O instruktorkach otwartych warsztatów tańca
Katarzyna Pawlak- właścicielka firmy FitDance Studio, która istnieje od 2008 r. Z tańcem i z wszelkiego rodzaju sportem związana jestem od dziecka. Tańczyła ponad 8 lat taniec towarzyski, następnie pracowała w Operze na Zamku przy "West Side Story"; tańczyła również w Dance Factory, Teatrze Broadway ze Szczecina, Teatrze Tańca Współczesnego "Voque" - dzis EGO VU, a w między czasie tworzyła z koleżankami własny zespół taneczny "Grawitacja". Dzięki temu wszystkiemu miała możliwość uczestniczenia w takich formach zajęć jak: taniec towarzyski, musicalowy, Show Dance, Hip Hop, Współczesny, Jazz. Brała i bierze udział również w licznych warsztatach tanecznych. W 2008 r. powstał Zespół Step by Step Ponieważ zawsze uwielbiała i uwielbia ruch i zdrowy tryb życia od 2005 roku pracuje również jako instruktor fitness. Wiele form i szkoleń przeszła w dziedzinie fitness jednak najbardziej w jej sercu, podejściu do życia i świadomości ciała pozostaje Pilates, który jest nieodzowny we wszystkim co robi.

Katarzyna Pawlak

Żaneta Pasternak - instruktor tańca, animator kultury, instruktor Zumba Fitness, Zumba kids&kids Jr oraz Salsation. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w Młodzieżowym Domu Kultury w zespole, "Pląs" w Słupsku trenując taniec współczesny. Wraz z zespołem brała udział w licznych konkursach tanecznych w całej Polsce,a także reprezentowała zespół w Anglii. Obecnie bliższy jej sercu jest street dance i w tym kierunku stara się doskonalić biorąc udział w wielu warsztatach w całej Polsce. Od 2010 r. właścicielka Studia Taneczno-Artystycznego Hipnosic i jego instruktorka. W studiu prowadzi zajęcia ze street dance oraz Zumba Fitness i salsation.

Żaneta Pasternak

Julia Lewandowska. Wychowanka gryfińskiego Teatru Tańca Ego Vu. Ma dość silne poczucie, że taniec pojawił się szybciej niż nauka chodzenia. Konkretna nauka tańca rozpoczęła się w latach 2006 - 2010, kiedy uczestniczyła w zajęciach zespołu tanecznego Fajber Flex działającego przy Gryfińskim Domu Kultury. Od 2010 roku jest tancerką Teatru Tańca EGO VU, dzięki któremu działała z wieloma placówkami, m.in. z Teatrem Polskim, czy Filharmonią w Szczecinie. Jest współtwórcą trzech choreografii: "SHAP", "Droga" i "Uroboros", z którymi zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich festiwalach tanecznych i teatralnych. Miała także możliwości uczestniczenia w warsztatach tanecznych, m.in. w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Od 2011 roku regularnie bierze udział jako uczestnik i instruktor w międzynarodowych warsztatach artystycznych w Schloss Bröllin w Niemczech. Jest otwarta na inne techniki tańca, które szkoli na licznych warsztatach zarówno w kraju jak i za granicą. Od 2016 roku współpracuje jako tancerka z teatrem w Niemczech - Uckermärkische Bühnen Schwedt.

Julia Lewandowska

Katarzyna Łyczakowska - przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat. Początkowo swych sił próbowała w tańcu towarzyskim, jednak szybko okazało się, że ten styl to nie to czeko szuka. Pełnię miłości do tańca poczuła trafiając do zespołu tanecznego,"Impuls" w Gryfinie specjalizującego się w technice tańca jazzowego oraz współczesnego. Od 2004 r jest tancerką Teatru Tańca EGO VU (kiedyś Vogue). z którym brała udział w wielu prezentacjach tanecznych oraz warsztatach. Z grupą EGO VU miała możliwość wystąpić w 3 musicalach na deskach teatru Uckermaerkische Buehnen Schwedt. Od 2014r pracuje w studiu taneczno- artystycznym Hipnosic w Gryfinie prowadząc zajęcia z tańca współczesnego oraz street dance.

Katarzyna Łyczakowska