wyszukaj w  

Księżniczka i smok - 2D dubbing - Premiera  - 26.09 godz.16.00
Zakonnica - 2d napisy  - 26.09 godz.20.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Impreza ...

Spektakl Grupy Teatralnej Ted' nádech a let "Kura nie jest ptakiem, Ukraina nie jest za granicą"

data: 

9.11.2017, godz. 18:00

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury

organizator: 

Gryfiński Dom Kultury

W czwartek 9 listopada 2017 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpi czeska grupa teatralna Teď nádech a leť. Artyści zaprezentują gryfińskiej widowni spektakl pn. "Kura nie jest ptakiem, Ukraina nie jest za granicą" ("Kurica nie ptica, Ukraina nie zagranica"). Początek spektaklu o godzinie 18. Bilety na wydarzenie w cenie 10 zł będzie można nabyć w biurze Gryfińskiego Domu Kultury od 23 października. Zapraszamy do GDK w dni powszednie od godziny 10 do 17.

Zespół Teď nádech a leť pochodzi z Pragi. Został założony w roku 2010 przez Karolinę Plachą i Davida Zelinkę jako niezależna nierejestrowana grupa, która w ramach swojej działalności zajmowała się tworzeniem przedstawień teatralnych oraz autorskich publikacji przy użyciu niestandardowych technik plastycznych i zastosowaniu oryginalnych formatów. Od początku działania grupy jej natchnienie stanowiły podróże i spotkania z ludźmi - ich codzienne życie, historie, przyzwyczajenia, wierzenia, pieśni.
Inspiracją teatralną była i jest Polska, spotkania z polskimi teatrami i rozmaitość tego, co samo pojęcie "teatr" może oznaczać.

O spektaklu:
Portret życia marnowanego wojną i woli przetrwania. Mozaika złożona ze szczątków losów tych, którzy choć nie weszli w bezpośredni kontakt z wojną, to jednak ta wpływa na ich życie, a także tych, którzy w niej po jednej czy po drugiej stronie, dobrowolnie lub też nie z własnej woli, uczestniczą. Rzeczywistość złożona ze sprzeczności i niedorzeczności, których nie da się osądzać, ale wobec których nie można pozostać obojętnym. Są blisko. Zamiast dowodzić i przeczyć opiniom, ciekawszym wydaje się zadać pytanie, jak się one formowały. W kontekście środowiska i propagandy, której udało się wtargnąć do ludzkiego życia, poglądy (niemalże) każdego człowieka są zrozumiałe, a poznanie różnych motywacji może prowadzić do osiągnięcia porozumienia. Praca nad spektaklem rozpoczęła się wyprawą na południową i wschodnią Ukrainę. Pieśniami i historiami dzielili się z nami: członkowie etnicznych i religijnych mniejszości w Besarabii (Gagauzowie, Mołdawianie, taroobrzędowcy), pani Ljuba z miasteczka Wiłkowo, młoda kobieta Ira z Tatarbunary, wolontariusze z Czerwonego Krzyża w Mariupolu i anonimowi uchodźcy ze strefy wojennej, siostry Zoja i Katia z wioski Respublika na Donbasie, śpiewaczki z donbaskiej grupy Dyvyna, członkowie grupy Teatr Pereselenca w Kijowie - uchodźcy z wojny, pani Svitlana i pan Serhij -członkowie grupy Drevo i uczestnicy Majdanu, oraz anonimowi mieszkańcy Odessy, Mariupolu, wiosek i miasteczek Besarabii. Kolejne źródła historii, scen i obrazów to reportaże ukraińskich i polskich dziennikarzy, którzy dzięki znajomości środowiska i swojej odwadze mogli wniknąć głęboko w istotę konfliktu i ludzkich losów.

Reżyseria: David Zelinka
Tłumaczenia z/do języka ukraińskiego i rosyjskiego: Eliza Paś
Muzyczne prowadzenie: Zane Perkone, Eliza Paś
Na Ukrainę po pieśni i historie pojechali: Eliza Paś, David Zelinka
W przygotowaniu spektaklu brała udział: Karolína Plachá
Występują: Zane Perkone, Veronika Slámová, Radim Klásek, David Zelinka, Eliza Paś
Czas trwania: około 70 minut
Spektakl jest grany w języku polskim!

Po spektaklu zapraszamy Państwa na luźną dyskusję z Aktorami grupy teatralnej Ted' nádech a let'. Spotkanie będzie miało swobodną formę, a odbędzie się w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury.