wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Impreza ...

Warsztaty taneczne Jesiennej Sceny Tańca 2018

data: 

24-25.11.2018

miejsce: 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

organizator: 

Teatr Tańca EGO VUGryfiński Dom KulturyŚrodowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU

Zapraszamy serdecznie tancerzy, osoby zainteresowane możliwościami swojego ciała i aktywnym spędzeniem czasu wolnego na warsztaty towarzyszące Festiwalowi Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA 2018.
Jak co roku proponujemy warsztat dla tancerzy, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności oraz warsztat dla osób nie zajmujących się tańcem codziennie, które pragną poznawać swoje ciało w ruchu. W ramach tegorocznej JST zaplanowaliśmy dwa warsztaty z tańca współczesnego oraz warsztat tribal fusion dance.

Warsztaty odkrywające tajniki tańca współczesnego, które poprowadzą Anna Kamińska i Anna Piotrowska, dedykowane są dla tancerzy. Z kolei zajęcia pt. "Architektura ciała w tribal fusion dance " jakie poprowadzi Iza Łogonowicz to otwarte zajęcia dla wszystkich zainteresowanych, niekoniecznie tancerzy.

Plan warsztatów 24 i 25 listopada 2018
Miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości 16

10.00-12.00 "Taniec współczesny i kompozycja" prowadzi Anna Kamińska
12.15-14.15 "Taniec współczesny" prowadzi Anna Piotrowska
14.30-16.00 "Architektura ciała w tribal fusion dance" prowadzi Iza Łogonowicz

Każdy warsztat trwa 2 dni. Koszt jednego warsztatu to 50zł
Liczba miejsc ograniczona!
Aby zarezerwować miejsce i zdobyć informacje o płatnościach prosimy o kontakt z Eweliną Tołyż email: tewela95@gmail.com

O warsztatach i instruktorach:

TANIEC WSPÓŁCZESNY I KOMPOZYCJA
Warsztaty będą opierały się na kreatywnej pracy z materiałem ruchowym oraz narzędziami umożliwiającymi budowanie dramaturgii ruchu. Wyjściowy materiał ruchowy zostanie potraktowany jako laboratoryjna przestrzeń dekonstrukcji i obserwacji zmian wprowadzanych w obrębie rytmu, napięcia, przestrzeni, czasu i relacji.

Anna Kamińska

Anna Kamińska - tancerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, studentka kierunku Media Interaktywne i Widowiska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jako freelancer współpracowała z polskimi i zagranicznymi choreografami, tworzy także własne prace. Jej zainteresowania ogniskują wokół zagadnień percepcji oraz relacji pomiędzy ciałem, a dźwiękiem. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TANIEC WSPÓŁCZESNY
Warsztaty proponowane przez Annę Piotrowską, twórczynię eferte i mufmi z Warszawy są wynikiem wieloletnich doświadczeń nauczania tańca współczesnego. Najważniejsze pytanie, na które chce odpowiedzieć Piotrowska, to: jak emocje wpływają na ruch i jak poruszają ciało; jak znaleźć potrzebę tańczenia w sobie. Jak znaleźć w sobie własne jakości, jak pracować samemu ze sobą, i najważniejsze jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz. Z punku widzenia techniki tańca współczesnego Piotrowska rozpoczyna zajęcia od podłogi, gdzie rozciągane są mięśnie, pracuje się nad głębokimi mięśniami, wydłuża się i rozciąga ciało, w silnej pracy centrum. Istotna jest praca nad świadomością ruchu (jego początkiem i końcem), orientacją ciała w przestrzeni, pamięcią ruchową i koordynacją ciała. Istotnym elementem jest praca nad oddechem. Kolejnym etapem zajęć jest pobudzanie wyobraźni w trakcie wykonywanych ćwiczeń, schematów. Praca z energią i zaangażowaniem i ciągłą fascynacją to są czynniki motywujące do tańca.

Anna Piotrowska

Anna Piotrowska - tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka "mufmi" w Warszawie. Stworzyła 110 autorskich choreografii i przedstawień. Kierownik artystyczny (2014-2018) w Teatrze Rozbark. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Juror Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych. Uczestniczka wielu międzynarodowych festiwali, reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy.

ARCHITEKTURA CIAŁA W TRIBAL FUSION DANCE
Ósemki, znaki nieskończoności, koła, trójkąty, kwadraty i fale. Na tym warsztacie taneczna matematyka pomoże uczestnikom poznać podstawowe figury i kombinacje w tribal fusion dance. Poczujecie przestrzeń w środku ciała jak i zewnątrz oraz poznacie podstawy tworzenia ruchu w tym stylu tańca.Tribal od momentu powstania (lata 90-te w USA) wypracował własną technikę, opartą w dużej mierze na precyzyjnych izolacjach, głównie klatki piersiowej i bioder oraz płynnej pracy ramion. Ruchy miękkie i delikatne są kontrastowane wyrazistymi i precyzyjnymi akcentami poszczególnych części ciała. Tribal wymaga od tancerki lub tancerza dużej kontroli nad ciałem i świadomości ruchu. Zależnie od inspiracji danej tancerki/instruktorki styl pozostawia szerokie pole interpretacji w kwestii tworzenia choreografii, doboru muzyki i kostiumu.

Iza Łogonowicz

Iza Łogonowicz - wieloletnia tancerka tribal fusion z dyplomem instruktora tańca (AWF Poznań). Magister sztuki (ASP Poznań) z doświadczeniem w prowadzeniu kursów tanecznych. Naukę tribalu rozpoczęła ok. 2007 roku podróżując po kraju i zagranicą za największymi tancerkami stylu tribal. Uczyła się od najważniejszych gwiazd tego stylu. W 2010 wygrała pierwszy w Polsce konkurs tribal fusion (Akademia Tańca i Walki Gota w Krakowie) a w następnych latach zdobyła wiele ważnych nagród. Nieustannie i aktywnie uczestniczy w rozwoju środowiska tribal fusion. Prowadzi warsztaty i występuje na festiwalach w Polsce i zagranicą (Niemcy, Dania, Grecja, Cypr) oraz chętnie współpracuje z innymi artystami. Od 2014 roku organizuje w Poznaniu jeden z największych, międzynarodowych festiwali tribal fusion w Polsce: Tribal Vanguard festiwal. Przez kilka lat prowadziła w Poznaniu zespół Dada Masnada, obecnie skupia swoje szczecińskie uczennice w grupie pod nazwą Izotonia.