wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Impreza ...

Przedstawienie "KATASTROFA, czyli... ratuj się, kto może, nawet przez morze" - Grupa Teatralna GLIPTYKOS

data: 

18.11.2018, godz. 18:00

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury

organizator: 

Grupa Teatralna GliptykosGryfiński Dom Kultury

Grupa Teatralna GLIPTYKOS zaprasza na kolejny pokaz spektaklu pt. "KATASTROFA, czyli... ratuj się, kto może, nawet przez morze" w niedzielę 18 listopada 2018 o godzinie 18.. Zespół zaprezentuje przestawienie w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury.

Bilety na wydarzenie w cenie 15 zł będą dostępne w przedsprzedaży i rezerwacji telefonicznej od 7 listopada w siedzibie GDK przy ul. Szczecińskiej 17, tel. (91) 416 25 20; w przypadku rezerwacji tel. obowiązuje zasada odbioru biletów w ciągu dwóch dni od ich zamówienia; nieodebrane wrócą do puli sprzedaży.

UWAGA! BILETY ZOSTAŁY JUŻ WYPRZEDANE.

To już szósty spektakl popularnego teatralnego zespołu działającego przy Gryfińskim Domu Kultury. Tym razem zespół zaprasza na rejs dużym liniowcem MS GLIPTYKOS. Oj, będzie się działo. I na pokładzie pasażerskim, i na kapitańskim mostku. Z każdą sceną morska wyprawa będzie coraz bardziej przypominać podróż przez labirynt, w którym czekają ostre zakręty, zwroty akcji, stop-klatki - jednym słowem będzie to rejs pełen niespodzianek. Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się nawiązania do bieżących wydarzeń, echa poprzednich spektakli a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. I jak zwykle obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.W "Katastrofie..." występują: Irena Bis, Agata Cieciuch, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Katarzyna Kajrenius-Strzałkowska, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Artur Smogór, Andrzej Suszek, Dariusz Ulanowski.

Niedzielny spektakl Gliptykos zagra dobroczynnie na rzecz Justyny Grabskiej. Gryfinianka od niemowlęctwa (urodziła się w 1998 roku) była wielokrotnie hospitalizowana z powodu częstych infekcji. We wczesnym okresie życia zaobserwowano u niej opóźnienie psychoruchowe, a gdy miała dwa latka, stwierdzono subkliniczną niedoczynność tarczycy. Justyna choruje na padaczkę o nieznanej etiologii - kiedy miała 11 lat pojawiły się napady padaczkowe pod postacią mioklonii (gwałtowne i nagłe skurcze poszczególnych grup mięśniowych), wkrótce dołączyły się napady atoniczne (bardzo krótka, nagła utrata napięcia mięśniowego, powiązana z utratą przytomności).

Mimo leczenia napady nadal się utrzymują. Z tego powodu Justynka jeździ na wózku. Rozumie, co się do niej mówi i wykonuje polecenia, jednak sama nie mówi, wymaga ciągłej rehabilitacji i dalszego leczenia. Dziewczynka jest niepełnosprawna intelektualnie w stopniu znacznym, ale rehabilitacja i zajęcia edukacyjne przynoszą dobre efekty. Teraz, korzystając z nauczania indywidualnego w domu, jest w trzeciej klasie gimnazjum. Rodzice wiedzą, że dziecko może osiągnąć dużo więcej, ale rehabilitacja oraz leczenie są bardzo kosztowne.
Obecnie bliscy Justysi zbierają fundusze na zakup Cyber-oka. Urządzenie składa się z kamery na podczerwień i specjalnego programu odczytującego ruch gałki ocznej; pozwala m.in. śledzić miejsce na ekranie monitora, na które pacjent patrzy. Dzięki temu chora osoba może przekazać różne informacje.
Urządzenie jest drogie, kosztuje ponad 20 tys. zł. Pięcioosobowej rodzinie (Justyna ma jeszcze dwóch braci, obaj studiują) potrzebne jest wsparcie. Gliptykos dokłada cegiełkę do tej pomocy, przeznaczając dochód ze sprzedaży biletów na przedstawienie 18 listopada na dofinansowanie zakupu potrzebnego urządzenia. Można także pomóc, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"; nr 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994; tytułem: 10021 Grabska Justyna.

Justyna Grabska