wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Impreza ...

Festiwal Małych Form Ruchowych - Jesienna Scena Tańca 2018

data: 

24-25.11.2018

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury

organizator: 

Teatr Tańca EGO VUGryfiński Dom Kultury

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2018. Festiwal oferuje swoim widzom tak jak dotychczas, szerokie spektrum aktywnego uczestnictwa w kulturze. Oferujemy spektakle ruchowe o różnej estetyce, ale wszystkie na wysokim poziomie artystycznym.

Jak co roku odbędą się również warsztaty tańca. Organizatorzy podczas tegorocznej edycji planują trzy rodzaje warsztatów. Dwa rodzaje zajęć z tańca współczesnego, które będą przeznaczone dla tancerzy. Trzeci warsztat - "Architektura ciała w tribal fusion dance " to otwarte zajęcia dla wszystkich zainteresowanych niekoniecznie tancerzy, którzy pragną spędzić aktywnie czas.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji festiwalu będzie interaktywna instalacja, którą będzie można odwiedzać podczas festiwalu, przed spektaklami, w trakcie przerw oraz po spektaklach. Instalacja przewiduje indywidualne działanie w kameralnych warunkach. Każdy odwiedzający będzie po części twórcą tego wydarzenia.

Wydarzenia JST 2018 odbywać się będą w Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17. Instalacja artystyczna dostępna będzie w dniach 24 i 25 listopada od godziny 17.00. Spektakle taneczne podczas JST 2018 zaczynać się będą w festiwalowe wieczory od godziny 19.

Warsztaty taneczne będą odbywać się w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości 16. Zaplanowane są w godzinach 10-16.

Koszt biletów wstępu na spektakle to 20 zł.
Uczestniczy warsztatów za swoje zajęcia będą musieli zapłacić 50 zł ( za dwa dni wybranego warsztatu).

Bilety na wydarzenia JST są już dostępne w sprzedaży internetowej przez zakładkę "Kup bilet" na stronie internetowej Gryfińskiego Domu Kultury. Będą także dostępne przed spektaklami w kasie Kina Gryf.

Kontakt w sprawie warsztatów - Ewelina Tołyż email: tewela95@gmail.com
kontakt w sprawach organizacyjnych i artystycznych - Eliza Hołubowska email: elaza@epoczta.pl

Program imprezy Jesienna Scena Tańca Festiwal Małych Form Ruchowych 2018

Sobota 24.11.2018
WARSZTATY TAŃCA
Sala gimnastyczna - Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Niepodległości 16
10.00-12.00 Anna Kamińska - Taniec współczesny i kompozycja
12.15-14.15 Anna Piotrowska - Taniec współczesny
14.30-16.00 Iza Łogonowicz - Architektura ciała w tribal fusion dance

INSTALACJA INTERAKTYWNA
sala nr 10 - GDK, ul. Szczecińska 17
17.00 - 22.00 - Instalacja "REFLECTIONS"- Anna Kamińska/ Przemysław Degórski

SPEKTAKLE
sala widowiskowa GDK ul. Szczecińska 17
19.00 - 21.00
ANNA PIOTROWSKA/ JOANNA CHITRUSZKO - "PRZY PRZY"
TEATR TAŃCA EGO VU - "SKRZYNIA"
H.ART COMPANY - "RAVNFJAER"

Niedziela 25.11.2018
WARSZTATY TAŃCA
Sala gimnastyczna - Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Niepodległości 16,br> 10.00-12.00 Anna Kamińska - Taniec współczesny i kompozycja
12.15-14.15 Anna Piotrowska - Taniec współczesny
14.30-16.00 Iza Łogonowicz - Architektura ciała w tribal fusion Dance

INSTALACJA INTERAKTYWNA
sala nr 10 - GDK, ul. Szczecińska 17
17.00 - 22.00 - Instalacja "REFLECTIONS"- Anna Kamińska/ Przemysław Degórski

SPEKTAKLE
sala widowiskowa GDK ul. Szczecińska 17
19.00 - 21.00
MŁODSZA GRUPA TEATRU TAŃCA EGO VU - "(NIE)WYSTARCZAJĄCA"
IWONA OLSZOWSKA / PAWEŁ KONIOR -" EWA I ON'
ALEKSANDRA BOŻEK - MUSZYŃSKA - "DZIEŃ, W KTÓRYM V. DAŁA MI DO MYŚLENIA ALBO JAK POZBYŁAM SIĘ PROKRASTYNACJI"

Spektakle i artyści Jesiennej Sceny Tańca 2018

"Ravnfjaer" - H.ART COMPANY

"Ravnfjaer" to spektakl oparty na mitologii nordyckiej oraz na zwyczajach i rytuałach ludności Normańskiej z przełomu VII-XII w. Jest to swoisty collage, który w abstrakcyjny sposób zabiera w podróż po sagach i mitach. Podobnie jak na inne indoeuropejskie systemy wierzeń, na mitologię nordycką składają się mity o bogach i boginiach, bohaterach, cudownych krainach, powstaniu oraz końcu świata. Możemy znaleźć tu m.in. historie olbrzymów i karłów, śmierć Baldura, perypetie Lokiego, proroczą przepowiednię Ragnaroku, jak i nawiązania do świąt i obrzędów obchodzonych przez Normanów na cześć swoich bogów. Ravnfjaer (czyt. :ravmfjer) przekładając z języka norweskiego oznacza "krucze pióra" co wpasowuje się metaforycznie w strukturę spektaklu, ukazując mnogość i wielowarstwowość poruszanego tematu. Sam kruk jest symbolem śmierci, wojny ale i mądrości. Jest także jednymi z atrybutów Odyna - boga Wszechojca, któremu towarzyszyły dwa kruki o imionach Hugin (Myśl) i Munin (Pamięć).
Koncept i Reżyseria - Artur Grabarczyk
Choreografia - Artur Grabarczyk oraz tancerze
Wykonanie - Agata Baran, Agata Biela, Stanisław Bulder, Sylwia Czubińska, Patrycja Kubiak, Dominika Lewandowska, Beata Miernik, Jarema Stokowiec, Konrad Zagajewski
Kostiumy - Iwona Raczyńska, Weronika Cudzik
Konsultacja - Joanna Lichorowicz-Greś
Muzyka - collage
Wyprodukowano dla Akademii Tańca Zawirowania

H.ART COMPANY to zespół teatru tańca, który powstał w 2017 roku. Pierwszy spektakl pt. "Ravnfjaer" zrealizował w Akademii Tańca Zawirowania. Pod nazwą własną i niezależnie działa od października 2018. Celem i misją H.art company jest promowanie teatru tańca i sztuki, zacieranie granicy pomiędzy osobami profesjonalnie działającymi w sferze tańca, a amatorami na wysokim poziomie ruchowym, którzy chcą realizować się zawodowo w sztuce teatru tańca.

ARTUR GRABARCZYK
Tancerz, choreograf, nauczyciel tańca oraz filmowiec. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz szkoły wyższej Northern School of Contemporary Dance w Leeds (UK) z tytułem Bachelor of Arts. Studia zakończył z wyróżnieniem (First Class Degree), a jego końcoworoczne solo wyróżniły znane magazyny Dance Europe oraz Dancing Times. Były tancerz m.in. Scottish Dance Theatre i Bałtyckiego Teatru Tańca, a także studenckiego zespołu AP Group.

"Ravnfjaer", fot. Bartosz Kruk

"PRZY PRZY hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności"-ANNA PIOTROWSKA/ JOANNA CHITRUSZKO
"Przy Przy hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności" jest drugim spotkaniem artystycznym Piotrowskiej i Chitruszko dotykających wątków filozoficznych. Obszarem badawczym w spektaklu są poszukiwania możliwości wytwarzania napięcia pomiędzy przyjemnością a przykrością. Nadrzędnym celem człowieka jest dążenie do przyjemności, w której może on odnaleźć szczęście, a szczęście to przejawia się przez rozkosz cielesną. Człowiek porusza się nieustannie pomiędzy przyjemnością a przykrością. Arystypowskie założenia hedonizmu mówią, że przyjemność to stan chwilowy, trwający przez czas, w jakim działa czynnik sprzyjający przyjemności. Przyjemność i przykrość to swoiste stany, które są rodzajem ruchu dokonującego się w człowieku, świadczą więc o jego aktywności. Jaki jest zakres ruchowy od przyjemności po przykrość? Praca jest badaniem tych dwóch stanów i tego co się między nimi może wydarzyć.

Koncepcja, reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska
Kreacja i wykonanie: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska
Muzyka i światło: Michał Mackiewicz
Szept: Łukasz Pawłowski
Tekst: Anna Piotrowska & Łukasz Pawłowski
Premiera: 3 czerwca 2013, Teatr Druga Strefa w Warszawie
Pokaz work in progress - kwiecień 2013: Ogólnopolski Festiwal Kalejdoskop 2013, Białystok Produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa
Koprodukcja: Teatr Druga Strefa
Przedstawienie sfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy Mokotów w ramach projektu "mufmi przedstawia" / gospodarz wydarzenia: Mufmi Teatr Tańca

ANNA PIOTROWSKA
Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka "mufmi" w Warszawie. Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK. Stworzyła ponad 100 autorskich choreografii i przedstawień. Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego "Złotą Maskę 2016" za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Juror Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych. Artystycznie Piotrowska zainteresowana jest improwizacją i pogłębianiem świadomości ciała i umysłu jako narzędzia zwielokrotnionej, wielofunkcyjnej obserwacji. Poszukuje relacji obiektywnego ciała w kategorii, którą nazwała "onebodyspacerecognizer".
http://annapiotrowska.com
https://vimeo.com/user6161350

JOANNA CHITRUSZKO
Pedagog, tancerka, performerka, producentka, kuratorka, instruktor tańca współczesnego. Od 2008 roku związana z Podlaskim Stowarzyszeniem Tańca, które do tej pory zrealizowało wiele projektów z dziedziny kultury. Wiceprezes Fundacji Głos. Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop od 2007 roku, dyrektor Hip Hop Groove Festiwal 2008 - 2009 roku i Free Mind Festiwal od 2010 do 2013 roku w Białymstoku. Producentka współpracująca m. in. z Fundacją Kino Tańca i Fundacją Ciało Umysł. Kurator Sceny Tańca Studio w Warszawie. Tancerka wielu nagradzanych projektów i spektakli Teatru Tańca Projekt w Białymstoku. W latach 2000 - 2003 tancerka Teatru Tańca Alter w Kaliszu. Obecnie współpracuje i tworzy z Anną Piotrowską, m in.: "Kwadrat w szafie", "ZmianAA pogody", "PRZY PRZY".

MICHAŁ MACKIEWICZ
Jest artystą pracującym wielopłaszczyznowo. Swoją synestetyczną wizję sztuki konsekwentnie realizuje w formie multimedialnych środowisk. Potrafi sprawnie i swobodnie łączyć rozmaite środki ekspresji. Prowadzi poszukiwania w obszarach współczesnego malarstwa, designu, grafiki, abstrakcyjnych form przestrzennych, technik oświetleniowych i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Swoje doświadczenia zdobywał przygotowując liczne wystawy, audycje, spektakle. Współpracuje z eferte_Fundacją Rozwoju Tańca Anny Piotrowskiej jako muzyk, kompozytor. Zajmuje się również iluminacją i scenografią. Prezentował swoją twórczość w Polsce, Niemczech, Norwegii, we Włoszech na Litwie i Węgrzech.
https://soundcloud.com/lucidlines

ŁUKASZ PAWŁOWSKI
Absolwent PWST we Wrocławiu. Od 2002 do 2009 roku należał do zespołu Teatru Polskiego w Poznaniu, w którym zagrał w kilkunastu spektaklach. Jest także dramatopisarzem, scenarzystą, autorem trzech piosenek dla Krzysztofa Kiljańskiego (płyta "POWRÓT") oraz twórcą teledysków animowanych (metodą poklatkową). Ważniejsze nagrody i wyróżnienia: Pierwsza Nagroda za spektakl "UCZTA" na XXII Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych Klamra w Toruniu - (aktor i współscenarzysta), Pierwsza Nagroda za spektakl "WTF na XI Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie" - (aktor i współscenarzysta), Nagroda Klubu DKF dla filmu "WKRĘT" na festiwalu Kameralne Lato Radom, w filmie tym zagrał główną rolę -Cieślaka.

"PRZY PRZY", fot.Jakub Wittchen

"Skrzynia" -TEATR TAŃCA EGO VU
SKRZYNIA - powstała z subtelnych żeber, ale ma mocną konstrukcję, delikatna ale twarda, nieduża ale pojemna, niby wiotka ale dużo udźwignie, czasem toporna, czasem szorstka, czasem wbije drzazgę, ale daje oparcie i ma swoją misję.
Choreografia; Eliza Hołubowska
Występują: Monika Barańska, Anna Bartczak, Anna Deptuła, Dominika Lara, Katarzyna Łyczakowska, Anna Radziszewska, Maja Szymkowiak, Karolina Wojdyła

TEATR TAŃCA EGO VU Choreograf, szef artystyczny - Eliza Hołubowska
Zespół od wielu lat działa na pograniczu tańca i teatru. Tworzy wypowiedzi, w których ważne są emocje zarówno na scenie jak i po stronie widowni. Regularnie organizuje Koncerty Premier EGO VU, w których swoje prace prezentują również tancerze dwóch grup zespołu oraz od 9 lat organizuje Festiwal Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA prezentujący ważnych artystów sceny polskiej i zagranicznej. Zespół prezentował się wielokrotnie na największych festiwalach tanecznych i teatralnych w Polsce i za granica kraju. Członkowie zespołu ściśle współpracują z Teatrem KANA w Szczecinie tworząc wspólne przedsięwzięcia. Obecnie zespół gra w repertuarowych spektaklach Teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt i regularnie współpracuje z Ośrodkiem Poszukiwań Twórczych Schloss Broellin w Niemczech.

"Skrzynia", fot. Magda Kołakowska

"Nie(wystarczająca)" - MŁODSZA GRUPA TEATRU TAŃCA EGO VU
"Znam dziewczyny, które chcą wpasować się w normy społeczne... Nie jest łatwo zaakceptować, że nasze ciała są zawodne i wadliwe... - M. Lambert
Patrzę na innych i dostrzegam swoje niedoskonałości. Nikt nie potrafi zrozumieć mojego problemu. Tylko ja, niewystarczająca. Czy jestem w stanie zniszczyć siebie tylko po to, aby dopasować się do chorych zasad tego świata? Otwórz oczy i spójrz w lustro. Kiedy postawimy granicę?

Pomysł i wykonanie: Dominika Lara, Weronika Marosek, Klaudia Purtak, Maja Wiczkowska, Karolina Wojdyła, , Justyna Wójcikowska, Wiktoria Żurowska
Muzyka: Karolina Wojdyła - utwór inspirowany "Body Love" Mary Lambert
Głosy: Aleksandra Siwek z grupą
Montaż: Patryk Kowalczyk

MŁODSZA GRUPA TEATRU TAŃCA EGO VU
Choreograf, szef artystyczny - Eliza Hołubowska
Młodsza grupa EGO VU działa równolegle z grupą repertuarową. Od kilku lat tancerki tworzą własne choreografie, w których opowiadają o swoich przemyśleniach, problemach i lękach. Mimo młodego wieku tworzą dojrzałe wypowiedzi, które są doceniane przez widownię. Młodsza grupa EGO VU współpracuje z Ośrodkiem Poszukiwań Twórczych Schloss Broellin w Niemczech, biorąc udział co roku w kilku projektach artystycznych.

"Nie(Wystarczająca)", fot. Mariusz Strzelczyk

"Ewa i On"- IWONA OLSZOWSKA/PAWEŁ KONIOR
Współpraca Pawła Koniora i Iwony Olszowskiej jako duetu został zapoczątkowany dzięki inicjatywie Adama Kamińskiego, który zaprosił ten duet na Laboratorium Ruchu we Wrocławiu w 2014 roku. Wtedy powstała pierwsza otwarta improwizacja wraz z muzyką na żywo Marcina Janusa zaprezentowana na scenie CIA we Wrocławiu. Z czasem projekt ewoluował. Kolejne duety zawsze odnosiły się do relacji dwóch osób jednak za każdym razem był to inny typ osobowości w innych okolicznościach i konstelacjach. Kolejno powstawały Adam i Elf , Pablo & Iv oraz Ewa i On.
"Ewa i On" to odsłona jednego z serii duetów improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. Scenariusz stanowi strukturę tematyczną a tancerze na bieżąco kreują improwizując choreografie tzw. czasie rzeczywistym./constant composition. Ewa i On to impresja odnosząca się do Adama i Ewy.

Koncept i score : Iwona Olszowska , Paweł Konior
Taniec improwizacja, Paweł Konior, Iwona Olszowska
Muzyka Marcin Janus
Premiera: 17 czerwiec 2017 Dom Rzemiosł Kraków, Noc Teatrów

IWONA OLSZOWSKA
Tancerka, choreograf, improwizator, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering.

PAWEL KONIOR
Performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza staje się spersonalizowany i niepowtarzalny, tak jak linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, emocjonalny, zakorzeniony oraz pogłębiający czucie i świadomość ciała.

MARCIN JANUS
Pochodzi z Krakowa, jest artystą dźwieękowym, multimedialnym, kompozytorem muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Od wielu lat zajmuje się oryginalnymi projektami artystycznymi. Jest autorem i wykonawcą muzyki do licznych spektakli tanecznych, multimedialnych oraz teatralnych.

"Ewa i On"

"Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji" - ALEKSANDRA BOŻEK - MUSZYŃSKA
Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: na co przyjdzie jeszcze czas? Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych, była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.
Koncepcja, choreografia i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
muzyka: na żywo Jakub Pałys oraz collage
reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński
kostium: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Anna Czyżykiewicz
Spektakl powstał w ramach projektu Exchange: Change Time and Dance
koncepcja kuratorska: Edyta Kozak, Anikó Rácz
kierownik produkcji: Krzysztof Marek Kwiatkowski
Producent: Fundacja Ciało/Umysł
Współorganizatorzy: SÍN Arts and Culture Centre w Budapeszcie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

ALEKSANDRA BOŻEK - MUSZYŃSKA Tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Kilkukrotna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem "Mufmi" Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.

"Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji", fot. K. Chmura-Cegiełkowska dla Festiwalu Ciało/Umysł

Instalacja "REFLECTIONS" - ANNA KAMIŃSKA/PRZEMYSŁAW DEGÓRSKI
"Reflections" jest instalacją, w której odbiorca porusza się po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem. Odbiorca staje się jednym z czynników kształtującym całe środowisko. Dźwięk zaczyna funkcjonować niezależnie od swojego pierwotnego źródła. Staje się dotykalny, można go ścisnąć, przenieść, rozerwać - zupełnie tak, jak przedmiot. Ciało odbiera wrażenia niemożliwe do definicji jako jednoznacznie słyszalne lub dotykowe. Odwołując się do pamięci ciała instalacja zaciera granice pomiędzy tradycyjną funkcją poszczególnych zmysłów oraz bada możliwości poszerzenia percepcji. Eksperymentując ze światłem, ludzkimi reakcjami oraz technologią wytwarza hybrydyczną sferę łączącą w sobie elementy cyfrowe i analogowe. Instalacja korzysta z technologii mapującej ruch ciała i sonifikującej dane o jego dynamice. Zmiana pozycji przedramion, napięcie mięśni i wykonywane gesty kształtują dźwięk istniejący w pętli zwrotnej z ciałem i ruchem w przestrzeni. Przestrzeń instalacji zaprojektowana została do indywidualnego doświadczenia.

"Reflections", fot. Przemysław Degórski

ANNA KAMIŃSKA
Tancerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Studentka kierunku Media Interaktywne i Widowiska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jako freelancer współpracowała z polskimi i zagranicznymi choreografami, tworzy także własne prace. Jej zainteresowania ogniskują wokół zagadnień percepcji oraz relacji pomiędzy ciałem, a dźwiękiem. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PRZEMYSŁAW DEGÓRSKI sound designer, dyrygent, kompozytor, absolwent kierunku Media Interaktywne i Widowiska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i student Dyrygentury Symfonicznej na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jego zainteresowania artystyczno-badawcze skupiają się wokół odkrywania bezpośrednich interakcji i zależności pomiędzy dźwiękiem a ruchem, analizowaniu relacji sonicznych w obrębie dźwiękowych środowisk. Prowadzi szeroką działalność artystyczną - pisze muzykę do spektakli teatralnych i tanecznych, pracuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi wykonując repertuar muzyki od XVIII wieku do najnowszej, tworzy interaktywne instalacje sound-artowe.