wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Impreza ...

Sztukowanie miasta 2018 - "Gminna Mapa Kultury"

data: 

Wrzesień, listopad, grudzień 2018

miejsce: 

Świetlica Wiejska w WełtyniuŚwietlica Wiejska w SobieradzuŚwietlica Wiejska w Wirowie

organizator: 

Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADUGryfiński Dom KulturyUrząd Miasta i Gminy w Gryfinie

W ramach projektu Sztukowanie Miasta 2018 zapraszamy mieszkańców okolicznych wsi na cykl warsztatów pod nazwą "Gminna Mapa Kultury". Dzieci i rodzice z Sobieradza, Wełtynia i Wirowa będą mieli okazję wziąć udział w trzech dwudniowych spotkaniach z trzema zaproszonymi przez nas ekspertami w dziedzinie animacji kultury. W każdej z wymienionych miejscowości odbędą się trzy warsztaty, podczas których najmłodsi będą mogli twórczo spędzić czas, natomiast rodzice - jako obserwatorzy - otrzymają praktyczne narzędzia do kreatywnej zabawy ze swoimi dziećmi. W warsztaty będą włączone instruktorki świetlic wiejskich, których zadaniem będzie czuwanie nad ich przebiegiem.

Warsztaty odbywać się będą w terminach:
14-15 września 2018, 16-17 listopada 2018, 30 listopada -1 grudnia 2018 (każdego dnia twórcze zajęcia będą trwały od 3 do 4 godzin).

Nabór zostanie zorganizowany przez instruktorki świetlic. Karty zgłoszeniowe do odebrania w świetlicach, bądź pod adresem e-mail hybadu@gmail.com.
Zapraszamy zarówno dzieci jak i rodziców. Liczba miejsc jest ograniczona.
Miejsca: świetlice wiejskie w Sobieradzu, Wirowie i Wełtyniu; wiek dzieci 6-13 lat.

W ramach projektu odbędą się warsztaty: "Pisanie kreatywne","Cyrk możliwości","Przetworzony dźwięk".

Warsztat "Pisanie kreatywne".
Zajęcia poprowadzi Kamila Paradowska - kierownik literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie, współpracuje z Instytutem Teatralnym w Warszawie przygotowując scenariusze lekcji dla portalu teatrotekaszkolna.pl, autorka edukacyjnych projektów dla Teatru Współczesnego (m.in. w programach "Klasyka Żywa" i "Teatr Polska"), wpółpracowała z Festiwalem Kontrapunkt w Szczecinie jako autorka gazety festiwalowej "Mała Forma", była redaktorką naczelną czasopisma "Przegląd Uniwersytecki", na Uniwersytecie Szczecińskim wykładała historię teatru i pisanie kreatywne, jest autorką książki "Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie".
Termin zajęć:
14 i 15 września - Wełtyń
16 i 17 listopada - Wirów
30 listopada i 1 grudnia - Sobieradz

Warsztat "Cyrk możliwości".
Spotkania poprowadzi Rafał Biesiada - z wykształcenia pedagog, animator kultury, performer, zawodowy klaun. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytet Jagiellońskiego oraz Akademii Teatralnej przy Instytucie Jerzego Grotowskiego. Znawca historii i pedagogiki cyrku. Ideowiec promujący ideę "Nowego Cyrku", twórca festiwalu "Cyrki Nowe". Założyciel swojego teatru "Czerwona Walizka". Stworzył postać klauna Rufi Rafi i Doktora Papuć w Fundacji Czerwone Noski (partner Red Noses International). Na co dzień prowadzi zajęcia arteterapeutyczne w ŚDS dla osób z kryzysem psychicznym oraz w Klubie Integracji Społecznej w Jeleniej Górze. Ponadto odwiedza liczne Domy Kultury i inne organizacje z autorskimi warsztatami cyrkowymi, teatralnymi i plastycznymi.
Termin zajęć:
14 i 15 września -Sobieradz
16 i 17 listopada - Wełtyń
30 listopada i 1 grudnia - Wirów

Warsztat "Przetworzony dźwięk".
Warsztaty poprowadzi Piotr Jaszczur Śnieguła - aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Od 2013 roku związany z Teatrem Brama z Goleniowa, a od 2015 członek grupy kabaretowej "Impro z Krypty" na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Lider formacji muzycznej "Takie Po Prostu Trio". Założyciel Teatru Spotkań Wielu. Skomponował muzykę do filmu Mateusza Ciemnieckiego pt. "Bracia Wojny" oraz do spektaklu "Sonata Belzebuba" Teatru Kingdom Of Corvy Fork. Występował u boku wielu artystów takich jak Szymon Jachimek, Grzegorz Dolniak, Piotr Bukartyk, Eugenio Barba (Odin Teatret), Paweł Niczewski (Teatr Współczesny w Szczecinie). Na swoim koncie ma kilkaset występów scenicznych zarówno w Polsce jak i za granicą. Obecnie student kierunku arteterapia w Katowicach. Termin zajęć:
14 i 15 września - Wirów
16 i 17 listopada - Sobieradz
30 listopada i 1 grudnia - Wełtyń

Wstęp na warsztaty jest wolny.
Projket dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury