wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Impreza ...

Sztukowanie miasta 2018 - "Niewidzialne miasta"

data: 

15-16.09.2018

miejsce: 

Gryfino

organizator: 

Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADUGryfiński Dom KulturyUrząd Miasta i Gminy w Gryfinie

Zapraszamy mieszkańców Gryfina do wzięcia udziału w projekcie Niewidzialne Miasta w ramach festiwalu Sztukowanie Miasta 2018. Chcemy namówić Was do stworzenia i pokazania "niewidzialnych miast" w miejscach, w którym mieszkacie, tak jakby była to nieskończenie ogromna i różnorodna kraina - o wielu odsłonach, wielu historiach, ciekawa, zaskakująca i dotąd nieodkryta. Co przychodzi Wam do głowy, gdy myślicie o mieście, w którym żyjecie? Jego obraz? A może uczucie, zapach czy dźwięk? Trudno przecież zobaczyć miasto w całości, ponieważ jest dość rozległe. Zazwyczaj każdy widzi je inaczej - dzięki przeżytym w nim sytuacjom, zakodowanym emocjom lub po prostu przez pryzmat swojej wyobraźni. Na podstawie interpretacji wybranych lub stworzonych opisów "niewidzialnych miast", uczestnicy stworzą instalacje, które pokażemy w przestrzeni miejskiej.
Będziemy poruszać się wokół sztuk audiowizualnych, teatralnych i tanecznych, ale przede wszystkim w tym, z czym przyjdą do nas uczestnicy proponowanego przez nas przedsięwzięcia. Praca będzie odbywała się w trzech grupach, z instruktorami. W ciągu dwóch dni stworzymy wspólnie instalację zakończoną pokazem. Zapraszamy studentów, dorosłych, młodzież.

Spotkanie organizacyjno-integracyjne dla uczestników akcji odbędzie się w Gryfińskim Domu Kultury - 14 września 2018 o godzinie 16.
Działania w ramach projektu odbywać się będą:
15 września w godzinach 16-20
16 września w godzinach 12-16. Akcja zakończona zostanie pokazem.

Grupy uczestników poprowadzą instruktorzy: Maja Szymkowiak, Krzysztof Lubka, Edyta Waszak.

Krzysztof Lubka - choreograf i tancerz Kiosku Ruchu, dyrektor artystyczny festiwalu Tańca Współczesnego Nieważkości, instruktor dzieci i młodzieży, dj, konferansjer, radiowiec, mający na swoim koncie współpracę z różnymi pracowniami artystycznymi m.in. Sylwią Majdan, rosyjskim teatrem Akhe, czy Teatrem Kana.

Edyta Waszak- architekt, absolwentka  Pedagogiki Tańca na WSH, jedna ze współzałożycielek grupy KODA kids, zajmującej się tworzeniem autorskich programów z zakresu edukacji architektonicznej i kulturowo-społecznej oraz realizacją warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. Członek zarządu stowarzyszenia inicjatyw artystycznych "HYBADU". Autorka i uczestnik projektów teatru ruchu we współpracy z Teatrem Tańca EGO VU i Ośrodkiem Teatralnym Kana

Maja Szymkowiak - architekt, absolwentka Politechniki Szczecińskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Poza pracą zawodową od wielu lat związana jest z Teatrem Tańca EGO VU jako tancerz i twórca. Wraz z zespołem brała udział w licznych warsztatach i festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą. Jest członkiem stowarzyszenia Środowisko Inicjatyw Artystycznych "HYBADU".

Projekt "Niewidzialne miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.