wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Impreza ...

Warsztaty twórcze "Niewidzialne miasta"

data: 

16.06.2018, godz. 12:00

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury

organizator: 

Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADUGryfiński Dom KulturyUrząd Miasta i Gminy w Gryfinie

Już we wrześniu tego roku, Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino wracają z ideą odtworzenia festiwalu Zderzenie Sztuk i Kultur Sztukowanie. Na początek zostanie wznowiona część imprezy pod nazwą Sztukowanie Miasta. Będą to działania animacyjne i artystyczne, które swoim zasięgiem obejmą ulice miasta. Część przewidzianych działań odbywać się będzie także w świetlicach wiejskich gminy: w Sobieradzu, Wełtyniu i Wirowie.
W ramach Sztukowania Miasta 2018 odbędą się trzy niezależne przedsięwzięcia: Niewidzialne Miasta, Miasto Mówi Mi i Gminna Mapa Kultury, na których realizację organizatorzy pozyskali dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Edukacja Kulturalna. Pierwsze z wydarzeń rozpocznie się już w czerwcu.

Pierwsze warsztaty - tzw. Starter, który stanowi zapowiedź szerszych, wrześniowych działań w ramach akcji Niewidzialne Miasta - rozpoczną się 16 czerwca 2018 o godzinie 12 w Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17.
Organizatorzy zachęcają do kontaktu mejlowego z liderką i prowadzącą warsztaty - Edytą Waszak, gryfinianką i animatorką dziecięcych działań kulturalnych w Szczecinie.
Zapisy z podaniem wieku oraz imion i nazwisk uczestników, a także ewentualne zapytania należy kierować na adres
edytawaszak@gmail.com
Udział w warsztacie jest bezpłatny, ale liczba jego uczestników jest ograniczona.

Warsztat Niewidzialne Miasta to twórcza propozycja organizowana przez stowarzyszenie Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, a skierowana do pojedynczych uczestników w różnym wieku oraz do całych rodzin z dziećmi od 6. roku życia. Punktem wyjścia do pracy podczas zajęć będą fragmenty książki Italo Calvino pt. "Niewidzialne miasta". Znajdujemy w niej miasto Dionira o sześćdziesięciu srebrnych kopułach lub Oktavię - miasto-pajęczynę, rozpięte między dwiema stromymi górami. Jest też miasto Hersylia, gdzie mieszkańcy rozciągają między domami nici. Uczestnicy warsztatów sprawdzą, w jaki sposób tekst książki może stać się inspiracją dla wyobraźni i spróbują przekształcić to w konkretną strukturę przestrzenną. Uczestnicy zbudują więc wspólnie makiety lub stworzą inną formę swojego postrzegania jednego z opisanych w książce miast.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.