wyszukaj w  

Kapitan Marvel - 2D dubbing  - 19.04 godz.15.00
Dumbo - 2D dubbing  - 20.04 godz.15.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Działalność ...

Gryfiński Dom Kultury współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami kulturalnymi w kraju i poza jego granicami. Partnerami GDK w realizacji wielu przedsięwzięć są m.in. gryfińskie Stowarzyszenie Republika Międzyodrza, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Kana w Szczecinie, ośrodki kultury w Chojnie, Pyrzycach, Policach, Stargardzie Szczecińskim, Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie, Szkoła Życia w Nowym Czarnowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gryfinie, Chojeńsko-Gryfińskie Stowarzyszenie Wspólnej Europy czy Uckermärkische Bühnen Schwedt w Niemczech.

Gryfiński Dom Kultury jest organizatorem wielu imprez o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Najważniejsze z nich to:
- Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij
- Koncerty Premier Teatru Tańca Ego Vu (dawniej Vogue)
- Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca.
Organizując pokazy artystyczne czy koncerty muzyczne staramy się opierać na tych formach artystycznych, które w autentyczny sposób mówią o świecie i ludziach, które są przejawem oryginalnej inwencji twórczej. Tworzenie i rozwój lokalnego środowiska kulturalnego to długotrwały proces, który wymaga korzystania z bogactw form i tworzenia instytucji służących animacji, wspieraniu i rozpowszechnianiu kultury.

Oczywiście działalność GDK to nie tylko imprezy, ale także praca w dziedzinie edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzimy więc całoroczną działalność w tym zakresie, zarówno w naszych siedzibach: przy Szczecińskiej 17 i w Pałacyku pod Lwami przy Chrobrego 48, ale także w świetlicach wiejskich oraz przedszkolach. Zespoły artystyczne GDK chętnie uczestniczą w festynach i imprezach na terenie naszego miasta i gminy. Aktywnie uczestniczą w imprezach o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej czy poza granicami naszego kraju. To właśnie one są siłą motorową naszej instytucji. Liczba osób uczestnicząca we wszystkich formach działalności GDK i świetlic wiejskich świadczy o tym, że aktywność ta jest potrzebna. Nasza praca opiera się przede wszystkim na kontaktach z ludźmi, podczas wspomnianych zajęć oraz setkach imprez organizowanych lub współorganizowanych przez Gryfiński Dom Kultury w ciągu każdego roku. Od 2010 r. nasi pracownicy prowadzą także lekcje artystyczne ze studentami Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a większość jego zajęć odbywa się w naszej placówce.

Działalność GDK określa jego statut oraz regulamin organizacyjny.