wyszukaj w  


» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona g│ˇwna - Gryfi˝ski Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Deklaracja dostŕpnoťci
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Kup gad┐et
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności
Aktualności ...

Wystawa "EBRU -sztuka malowania na wodzie" zakończona

Du┼╝ym zainteresowanie cieszy┼éa si─Ö wystawa pt. "EBRU - sztuka malowania na wodzie", jak─ů mo┼╝na by┼éo zobaczy─ç w lipcu w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.
Prezentowane prace powstały podczas warsztatów plastycznych, które odbyły się w Gryfińskim Domu Kultury w roku ubiegłym.

EBRU to turecka sztuka zdobienia papieru. Polega na przenoszeniu na papier wzor├│w, kt├│re najpierw przy pomocy farb rozprowadza si─Ö p─Ödzelkami i patyczkami na wodzie zag─Öszczonej t┼éust─ů substancj─ů. To tak zwane "marmurkowanie". Pierwsze nak┼éada si─Ö kolory ciemne, potem ja┼Ťniejsze. Na powsta┼éy w ten spos├│b wz├│r nak┼éada si─Ö czyst─ů kartk─Ö papieru i w ten spos├│b motyw si─Ö na niej odbija. Tradycyjne desenie to najcz─Ö┼Ťciej motywy ro┼Ťlinne, ornamentalne i plecionkowe. Inna nazwa tej techniki to papier turecki lub marmurkowy.
W roku 2014 sztuka ta została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Warsztaty EBRU by┼éy atrakcj─ů ubieg┼éorocznych zaj─Ö─ç w ramach akcji "Tw├│rcze wakacje" w GDK. Z t─ů niezwyk┼é─ů sztuk─ů zapozna┼éa dzieci instruktor ds. plastyki El┼╝bieta Narzekalak. Powsta┼éy w├│wczas bardzo interesuj─ůce prace. Cz─Ö┼Ť─ç z nich mogli┼Ťmy zobaczy─ç podczas wystawy "EBRU - sztuka malowania na wodzie" w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.

2020-07-31