wyszukaj w  

Magiczny dywan - 2D dubbing  - 17.09 godz.16.00
Polityka - 17.09 godz.17.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona g│ˇwna - Gryfi˝ski Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności
Aktualności ...

GRYFIŃSKI JARMARK WIELKANOCNY 2019

W sobot─Ö 13 kwietnia 2019 odby┼é si─Ö Gryfi┼äski Jarmark Wielkanocny. Podczas wydarzenia rozstrzygni─Öto tak┼╝e konkursy na Palm─Ö Wielkanocn─ů i Wielkanocn─ů Bab─Ö.
Na gryfińskim placu Księcia Barnima I zaroiło się od kolorowych stoisk. Można było nabyć palmy czy wykonane różnymi technikami wielkanocne ozdoby. Nie zabrakło wielkanocnych przysmaków, wędlin, ciast, produktów regionalnych a nawet trunków. Można było także skosztować smacznego żurku od strażaków ochotników.

Tuż przy scenie zaprezentowano zgłoszone do konkursu palmy wielkanocne. Obok na stole wyłożono wielkanocne baby. Wypieki można było podziwiać przez pierwsze godziny jarmarku, później poczęstowano nimi zebranych na miejscu wydarzenia gryfinian.

Do konkursu na Bab─Ö Wielkanocn─ů zg┼éoszono 17 ciast. Miejsce pierwsze przyznano dla Ko┼éa Gospody┼ä "Wena" z Gryfina. Miejsce drugie przypad┼éo dla Stowarzyszenia Sobiemy┼Ťl Plus Grupa Dzia┼éania , a trzecie dla Rady Ko┼Ťcielnej w Czepinie. W konkursie na Bab─Ö Wielkanocn─ů przyznano tak┼╝e wyr├│┼╝nienia dla Urszuli Wawrzyniak i Leszka Jagera.

Konkurs na Palm─Ö Wielkanocn─ů mia┼é dwie kategorie. Osobno oceniano prace do 1,5 metra wysoko┼Ťci i te wy┼╝sze. W kategorii do 1,5 m pierwsz─ů lokat─Ö zdoby┼éa praca wykonana przez Ko┼éo Gospody┼ä "Wena " z Gryfina. Drugie miejsce przyznano dla palmy wykonanej przez s┼éuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Gryfinie , a trzecie dla dzieci ze ┼Üwietlicy Wiejskiej w Chwarstnicy. Wyr├│┼╝nienia w tej kategorii przyznano dla palmy wykonanej przez Martyn─Ö Kardynalczyk.

W kategorii palm wysokich, triumfowała praca wykonana przez twórców ze Świetlicy Wiejskiej w Czepinie. Kolejne miejsce przyznano dla czytelniczek filii Biblioteki Publicznej w Żabnicy a miejsce trzecie przypadło dla Koła Gospodyń Wiejskich "Europejki" z Daleszewa. Wyróżniono prace przygotowane przez Koło Gospodyń "Barka" z Żabnicy i Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.

Laureatom konkursowych zmaga┼ä nagrody wr─Öczali i gratulowali Ministerstwa Spraw Wewn─Ötrznych i Administracji Joachim Brudzi┼äski, pose┼é Artur Sza┼éabawka, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczys┼éaw Sawaryn i ksi─ůdz dziekan Stanis┼éaw Helak.
Dyplomy i upominki trafi┼éy do wszystkich uczestnik├│w wielkanocnych konkurs├│w.Na scenie jarmarku rozbrzmiewa┼éa muzyka ludowa. Zaprezentowa┼éy si─Ö lokalne kapele ludowe We┼étyniaka, Borzymianka i Gardnianki oraz Zesp├│┼é Pie┼Ťni i Ta┼äca Stobniczanie . Wyst─ůpi┼éo tak┼╝e Trio Kostas.

2019-04-15