wyszukaj w  

Kapitan Marvel - 2D dubbing  - 19.04 godz.15.00
Dumbo - 2D dubbing  - 20.04 godz.15.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

GRYFIŃSKI JARMARK WIELKANOCNY 2019

W sobotę 13 kwietnia 2019 odbył się Gryfiński Jarmark Wielkanocny. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także konkursy na Palmę Wielkanocną i Wielkanocną Babę.
Na gryfińskim placu Księcia Barnima I zaroiło się od kolorowych stoisk. Można było nabyć palmy czy wykonane różnymi technikami wielkanocne ozdoby. Nie zabrakło wielkanocnych przysmaków, wędlin, ciast, produktów regionalnych a nawet trunków. Można było także skosztować smacznego żurku od strażaków ochotników.

Tuż przy scenie zaprezentowano zgłoszone do konkursu palmy wielkanocne. Obok na stole wyłożono wielkanocne baby. Wypieki można było podziwiać przez pierwsze godziny jarmarku, później poczęstowano nimi zebranych na miejscu wydarzenia gryfinian.

Do konkursu na Babę Wielkanocną zgłoszono 17 ciast. Miejsce pierwsze przyznano dla Koła Gospodyń "Wena" z Gryfina. Miejsce drugie przypadło dla Stowarzyszenia Sobiemyśl Plus Grupa Działania , a trzecie dla Rady Kościelnej w Czepinie. W konkursie na Babę Wielkanocną przyznano także wyróżnienia dla Urszuli Wawrzyniak i Leszka Jagera.

Konkurs na Palmę Wielkanocną miał dwie kategorie. Osobno oceniano prace do 1,5 metra wysokości i te wyższe. W kategorii do 1,5 m pierwszą lokatę zdobyła praca wykonana przez Koło Gospodyń "Wena " z Gryfina. Drugie miejsce przyznano dla palmy wykonanej przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Gryfinie , a trzecie dla dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Chwarstnicy. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano dla palmy wykonanej przez Martynę Kardynalczyk.

W kategorii palm wysokich, triumfowała praca wykonana przez twórców ze Świetlicy Wiejskiej w Czepinie. Kolejne miejsce przyznano dla czytelniczek filii Biblioteki Publicznej w Żabnicy a miejsce trzecie przypadło dla Koła Gospodyń Wiejskich "Europejki" z Daleszewa. Wyróżniono prace przygotowane przez Koło Gospodyń "Barka" z Żabnicy i Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.

Laureatom konkursowych zmagań nagrody wręczali i gratulowali Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, poseł Artur Szałabawka, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn i ksiądz dziekan Stanisław Helak.
Dyplomy i upominki trafiły do wszystkich uczestników wielkanocnych konkursów.Na scenie jarmarku rozbrzmiewała muzyka ludowa. Zaprezentowały się lokalne kapele ludowe Wełtyniaka, Borzymianka i Gardnianki oraz Zespół Pieśni i Tańca Stobniczanie . Wystąpiło także Trio Kostas.

2019-04-15