Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności

Aktualności ...

II turniej Szachowego Grand Prix Gryfina 2019 już za nami

Tegoroczne XXI Grand Prix Gryfina w szachach nabiera tempa. Młodzi szachiści rozegrali w sobotę 9 marca 2019, drugi turniej eliminacyjny. Przy szachownicach w Pałacyku pod Lwami zasiadło 33 zawodników. Ponieważ stawiła się cała czołówka, rozgrywki były zacięte w każdej z 7 rund, na wszystkich 16 szachownicach.
Najlepszy w sobotnim turnieju okazał się reprezentant Gryfina Szymon Soszka, który nie przegrał żadnej partii i z kompletem 7,0p. bezapelacyjnie zwyciężył. Miejsce na podium wywalczyli także bracia Miłosz i Maksymilian Bury ze Szczecina obaj po 5,5p. Wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Kuryło przed Hanną Tokarek obie po 5,0p. Komplet wyników na www.bialypion.pl

Bardzo ciekawie zaczyna wyglądać klasyfikacja generalna Grand Prix. Po dwóch turniejach na liście sklasyfikowano już 48 zawodników a wśród nich 12 dziewcząt. Prowadzi Szymon Soszka 13,0p., drugi jest Miłosz Bury 12,0p. a trzecia Hanna Tokarek 10,5p. Wielki ścisk i małe różnice punktowe na dalszych miejscach, zapowiadają wiele emocji do samego końca rozgrywek eliminacyjnych.
Następny turniej Grand Prix w sobotę 16 marca 2019.