wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

13. GRYFIŃSKI FESTIWAL MIEJSC I PODRÓŻY WŁÓCZYKIJ ZAKOŃCZONY!

Zakończył się 13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij". Za nami 11 dni wielkiego święta radości, odkrywania i doświadczania świata.
Od 21 lutego do 3 marca 2019 mogliśmy wraz z podróżnikami, eksploratorami, zdobywcami przeżywać ich przygody, docierać do nieznanych miejsc i zachwycać się pięknem świata.

Włóczykij przyzwyczaił swoich widzów do bogactwa propozycji programowych. Nie brakowało prezentacji podróżniczych, pokazów filmów, koncertów, spotkań z pisarzami. Odbywały się wycieczki oraz warsztaty dla najmłodszych, wystawy i pokazy filmów z całego świata. Doskonale bawiono się na Balu Włóczykija. Ponad 400 osób wystartowało w 12 już Ekstremalnym Rajdzie na Orientację Włóczykij Trip Extreme.

Relacje z pierwszych dni Włóczykija znajdują się tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1832

Gośćmi festiwalu w minionym tygodniu byli m.in. Zdzich Rabenda, Paweł Łapuć, Arkady Fiedler, Karol Trojanowski, Grzegorz Smolnik, Bodek Macal, Piotr Dul, Leszek Pachulski, Łukasz i Patrycja Śledzieccy, Urszula Jabłońska, Dominik Szmajda, Joanna Gerstel, Mariusz Wasiewski, Katarzyna Nizinkiewicz, Anna Rutkowska, Stasia Budzisz, Monika Bruch, Krzysztof Żurawski, Anna Majchrzak, Paweł Szymański, Weronika Łukaszewska, Sławek Sanocki, Ewelina i Piotrek Mucha, Przemysław Szczepański, Magdalena Jarocka, Andrzej Bober.

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się spotkania z Przemkiem Kossakowskim. Podróżnik od ponad roku realizuje nowy telewizyjny projekt "Wtajemniczenie". Podczas pobytu w Gryfinie opowiedział o swoich ostatnich doświadczeniach związanych z jego powstawaniem, ukazując to czego na ekranie nie udało się przedstawić.

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

Sala widowiskowa GDK była zapełniona do ostatniego skrawka wolnej powierzchni w czasie spotkania z legendarną podróżniczką Elżbietą Dzikowską. E. Dzikowska emanowała niezwykłą energią, opowiadała o swoich podróżniczych doświadczeniach, o wciąż niezaspokojonej ciekawości świata, swoim dorobku i kolejnych pasjonujących projektach.

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także spotkania z Dominikiem Szczepańskim - autorem m.in niezwykłej książki "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" i kończące 13 edycję Włóczykija spotkanie z reportażystą Tomaszem Michniewiczem prezentującym swoją ostatnią głośną książkę "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata ".

Od 25 lutego do 1 marca odbywały się warsztaty podróżnicze dla dzieci i młodzieży. Zajęcia w ramach Małego Włóczykija poprowadzili Robert Maciąg, Zdzich Rabenda, Michalina Kupper, Anna Jaklewicz i Ula Ziober.

Z. Włodarczyk/egryfino.pl

Z. Włodarczyk/egryfino.pl

Odbyły się wycieczki w ciekawe miejsca. Włóczykijowi odkrywcy zawitali m.in. do Berlina i Gorzowa Wielkopolskiego.

Książki o tematyce podróżniczej można było nabyć przy włoczykijowej księgarence prowadzonej przez gryfińskiego księgarza Ireneusza Sochaja.

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

Włóczykij słynie z niezwykłych i niezapomnianych koncertów. Na scenach Gryfińskiego Domu Kultury i Klubu Festiwalowego wystąpili: Acid Drinkers, Hańba!, Błażej Król. W sobotę 2 marca porywający koncert zagrała uwielbiana przez festiwalową publiczność grupa Tabu.

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

Podczas festiwalu nie tylko mieliśmy możliwość poznawać różne oblicza świata, ale także różne smaki. Odbywały się degustacje potraw Kuchni Świata - khmerskiej i syryjskiej. Piotr Mojżyszek tradycyjnie już oferował do spróbowania aromatyczne herbaty świata. Goście festiwalu mogli się posilić w specjalnej stołówce, gdzie swoje specjały oferowały panie z KGW z Krzymowa.

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

fot. M.Woźniakowski/Pixelfront

Tuż przed ostatnią prezentacją 13. Włóczykija, organizatorzy oficjalnie zakończyli festiwal. Podziękowano sponsorom, patronom medialnym, wszystkim którzy wspierali festiwal, wolontariuszom i ekipie technicznej a także widzom, którzy przez 11 dni licznie przybywali na kolejne odsłony Włóczykija. Do zobaczenia już za rok!

Organizatorami 13.Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij byli: Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

2019-03-04