wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

PROJEKCJA FILMU DOKUMENTUJĄCEGO PROJEKT MIASTO MÓWI MI

W czwartek 25 października 2018 w Gryfińskim Domu Kultury odbył się pokaz filmu zrealizowanego podczas projektu Miasto Mówi Mi. Pokaz połączony był z debatą, w której udział wzięła młodzież z gryfińskich szkół średnich.

Działanie Miasto Mówi Mi odbywało się we wrześniu w ramach wydarzenia Sztukowanie Miasta. W projekcie udział wzięli młodzi mieszkańcy Gryfina. Każdy z ośmiu performerów wybrał swoje miejsce w przestrzeni miejskiej, które na ten czas było im bliskie. Następnie uczestniczyli oni w warsztatach, gdzie pod okiem ekspertów badali historię tych miejsc, poznawali historię miasta oraz przekładali zdobytą wiedzę na performatywne działanie. Zwieńczeniem wszystkich przygotowań były zaprezentowane etiudy performatywne z zakresu teatru, tańca, muzyki i instalacji, które mieszkańcy Gryfina mogli obejrzeć podczas kilkugodzinnego spaceru po mieście.

Projekcji filmu dokumentującej akcję młodych aktorów, towarzyszyło spotkanie z ekspertami od spraw kultury, którzy poruszyli problem edukacji kulturalnej. Czy jest ona ważna? Czy takie projekty są dobrą formą manifestującą efekt edukacji kulturalnej? Jak wygląda edukacja kulturalna w warstwach nauczania szkolnego i uniwersyteckiego? Na te oraz wiele innych pytań starali się odpowiedzieć zaproszeni badacze, twórcy teatralni, nauczyciele oraz młodzież.

Moderatorem spotkania był Julian Dalidowicz - nauczyciel, historyk, przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej. W projekcie Miasto Mówi Mi przeprowadził z uczestnikami spacery badawcze po Gryfinie.

2018-10-28