wyszukaj w  

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Kafarnaum - 21.02 godz.20.30
Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Genesis 2.0 - 23.02 godz.21.15

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Tak odkrywaliśmy Niewidzialne Miasta

Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino wrócili z ideą odtworzenia festiwalu Zderzenie Sztuk i Kultur Sztukowanie. Na początek została wznowiona część imprezy pod nazwą Sztukowanie Miasta, która odbywała się od 14 do 16 września2018 . Były to działania animacyjne i artystyczne, które swoim zasięgiem objęły ulice miasta.

Jedną z akcji współtworzonych przez artystów i mieszkańców Gryfina był projekt Niewidzialne Miasta

W trzech lokacjach uczestnicy projektu wraz z instruktorami Mają Szymkowiak, Krzysztofem Lubką i Edytą Waszak, pracowali nad swoimi prezentacjami dotyczącymi miejsca, jego historii, opowieści ich mieszkańców. Tworzone prezentacje były wynikiem przemyśleń uczestników na temat miasta w którym żyją, wynikiem ich emocji związanych z miastem, wspomnień czy wyobrażeń. Na podstawie interpretacji wybranych lub stworzonych opisów "niewidzialnych miast", uczestnicy tworzyli instalacje, które zaprezentowano w przestrzeni miejskiej.

Nad swoimi prezentacjami warsztatowicze Niewidzialnych Miast pracowali przez trzy dni. Finałem projektu był niedzielny pokaz. Rozpoczął się on w starej rzeźni na ulicy Szczecińskiej, gdzie pod opieką Mai Szymkowiak stworzono instalację w zakamarkach kompleksu dawnego gryfińskiego przedsiębiorstwa. Przestrzeń, gdzie czas się zatrzymał okazała się być doskonałą lokacją na snucie historii o "niewidzialnych miastach".

fot. E. Waszak.

Kolejnym przystankiem Niewidzialnych Miast był plac targowy w centrum Gryfina, obok popularnego dyskontu spożywczego. Tam, grupa prowadzona przez Krzysztofa Lubkę zaprezentowała swoją szaloną wizję wybranej lokacji wykorzystując elementy teatralne i taneczne.

Trzecią prezentację w ramach akcji Niewidzialne Miasta przygotowano przed poniemiecką kamienicą na ulicy Piastów. Tam swoje działania zaprezentowała grupa prowadzona przez Edytę Waszak. Uczestnicy doskonale wykorzystali możliwości, jakie kryła w sobie lokacja. Działania artystyczne spotkały się ze zrozumieniem mieszkańców kamienicy, którzy dołączyli do licznej publiczności podziwiającej kolejne odsłony projektu.

Projekt Niewidzialne Miasta dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

2018-09-18