wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Dożynki Gminne 2018 w Wełtyniu już za nami

W sobotę 25 sierpnia 2018 w Wełtyniu odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne. Święto plonów tradycyjnie rozpoczęła Dożynkowa Msza Święta, jaka odbyła się na placu przy Świetlicy Wiejskiej. Po nabożeństwie kolorowy korowód z udziałem kapel ludowych, mieszkańców sołectw prezentujących piękne wieńce dożynkowe i gości przeszedł ulicami Wełtynia.

Starostowie Dożynek Barbara Raczkiewicz i Robert Lipok wręczyli zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Pawłowi Nikitińskiemu bochen chleba z tegorocznych plonów. Burmistrz podziękował za trudy rolników, a następnie wraz ze starostami dożynek oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Kasprzyk dzielili się ze wszystkimi uczestnikami święta plonów dożynkowym chlebem.

Kolejnymi punktami wełtyńskich dożynek były występy artystyczne. Na scenie w blokach muzycznych prezentowały się kapele ludowe: Borzymianka, Wełtynianka i Gardnianki. Mimo kapryśnej pogody występy rodzinnych kapel cieszyły się miłym przyjęciem i liczną publicznością. Swoje wiersze odczytała podopieczna Dziennego Domu Senior-Wigor Natalia Owczarek.

Na miejscu wydarzenia znajdowało się wiele kolorowych stoisk, gdzie znaleźć można było tradycyjne specjały i bardziej współczesne smakołyki. Nie zabrakło loterii fantowej, stoisk z rękodziełem, czy zawodów sportowych prowadzonych przez LKS Piast. Dla wszystkich gości Sołtys Wełtynia Leszek Jaremczuk wraz z mieszkańcami przygotował specjalny poczęstunek.

Gwiazdą Dożynek był zespół folkowy Dikanda. To uznany, szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu - poszukuje nowych nurtów, a większość ich utworów to oryginalne kompozycje. Muzyczne inspiracje Dikanda czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu. Zespół jest dobrze znany gryfińskiej publiczności, już kilkakrotnie u nas koncertował. Wierni fani grupy dopisali.

Od godziny 21 do 2 nad ranem trwała zabawa ludowa z zespołem "MEDEJS".

Współorganizatorami Gminnych Dożynek 2018 byli:Gmina Gryfino, Sołtys Wełtynia i Gryfiński Dom Kultury.

Imprezę wsparli finansowo:
PGE GiEK S.A. Oddział Zespołu Elektrowni Dolna Odra,
Gmina Gryfino,
FIEGE/Zalando,
Okręgowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego Stargard,
Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej -Małgorzata i Jerzy Wisińscy.

2018-08-27