wyszukaj w  

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Kafarnaum - 21.02 godz.20.30
Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Genesis 2.0 - 23.02 godz.21.15

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Widowisko plenerowe "COGITO" zadziwiło gryfinian

W piątek 20 lipca 2018 na Placu Księcia Barnima w Gryfinie odbyło się widowisko plenerowe "COGITO". Spektakl był podsumowaniem warsztatów artystycznych, jakie odbywały się w ramach projektu "Tworzę więc JESTEM".

Projekt "Tworzę, więc JESTEM" organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy i Gryfiński Dom Kultury. Partnerami wydarzenia byli Gmina Stepnica, Teatr w Krzywym Zwierciadle, Teatr 6 i PÓŁ, Środowisko Inicjatyw Artystycznych "Hybadu" oraz Zachodniopomorska Offensywa Teatralna.

Przedstawienie było efektem pracy młodych ludzi podczas warsztatów teatralnych, jakie odbywały się przez ostatnie dwa tygodnie w Stepnicy i Gryfinie.
Podczas tegorocznej edycji warsztatów, podstawę twórczej pracy stanowiły słowa "Tworzę, więc jestem", będące parafrazą słów Kartezjusza. Uczestnicy źródła inspiracji, punktu zaczepienia i możliwości rozwoju tematu, poszukiwali w dziełach dwóch wielkich pisarzy - Zbigniewa Herberta oraz Hermana Hesse. Twórczość literatów ukierunkowana jest głównie na dążeniu do tego, aby uzmysłowić odbiorcom, iż każdy człowiek powinien żyć prawdą, a odnaleźć ją można mając otwartą głowę i nieustannie "przekraczając siebie". Zwracają oni również uwagę, że podstawowym obowiązkiem człowieka jest myśleć, co oznacza zastanawiać się nad tym, kim jesteśmy i jaka jest otaczająca nas rzeczywistość. Echa takiej filozofii dostrzec było można w finałowym widowisku które zaprezentowano w Gryfinie.

Fot. Z. Włodarczyk/egryfino.pl

Fot. Z. Włodarczyk/egryfino.pl

Fot. Z. Włodarczyk/egryfino.pl

Fot. Z. Włodarczyk/egryfino.pl

Projekt "Tworzę, więc JESTEM" to autorski program warsztatowo - artystyczny jaki realizowany był na terenie Stepnicy i Gryfina od 9 do 22 lipca 2018. Celem projektu było pobudzenie kreatywności, samodzielności artystycznej, krytycznego myślenia i twórczej postawy młodych uczestników Lata w teatrze. W ramach projektu LWT młodzież tworzy działania artystyczne w przestrzeni otwartej pod okiem instruktorów w ramach 4 warsztatów (teatralno - ruchowego, muzycznego, kostiumowo-scenograficznego, promocyjno-multimedialnego).

Projekt,"Tworzę, więc JESTEM" realizowany był w ramach Lata w Teatrze. LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2018-07-24