wyszukaj w  

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Kafarnaum - 21.02 godz.20.30
Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Genesis 2.0 - 23.02 godz.21.15

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Trzeci tydzień "Twórczych wakacji 2018"

Młodzi mieszkańcy Gryfina z chęcią korzystają z wakacyjnej oferty Gryfińskiego Domu Kultury. Podczas kolejnego tygodnia artystycznych warsztatów pn. "Twórcze wakacje" odbywały się zajęcia teatralne, plastyczne, kulinarne i rękodzielnicze.

W Pałacyku pod Lwami królował teatr. Janusz Janiszewski, instruktor Teatru Uhuru i Teatru Eliksir, poprowadził zajęcia teatralne "Teatr w nas". W zajęciach wzięła udział grupa dzieci, które pracowały w mniejszych zespołach tworząc różne sceny teatralne według własnych pomysłów. W trakcie warsztatów dzieci odkrywały własne możliwości twórcze, uczyły się tworzenia scenariusza i spektaklu od podstaw, a przede wszystkimi przekonały się, że teatr to sztuka, która jest w każdym z nas. Wystarczy tylko ją w sobie odkryć i nauczyć się przenosić na scenę. Nie wykluczone, że od września zacznie działać w Pałacyku nowa dziecięca grupa teatralna, np. Uhuru Junior. Dzieci już teraz stanowczo zadeklarowały, że po wakacjach zapiszą się do teatru.

W budynku GDK na ul. Szczecińskiej Aneta Kopystyńska, instruktor Pracowni Plastycznej Jedwab, przygotowała dla małych gryfinian zajęcia pn. "Plastyczne tajemnice". Warszatowicze mieli niebywałą okazję nauki i zabawy formą, fakturą i kolorem. Podczas niezwykle kreatywnych zajęć powstawały m.in. trójwymiarowe prace z kartonów, włóczki i gąbki kuchennej. Dzieci poznały również różne techniki malarskie z zastosowaniem niekonwencjonalnych narzędzi malarskich.

W Świetlicy Wiejskiej w Nowym Czarnowie Katarzyna Olejniczak poprowadziła warsztaty "Owocowe dania i napoje". Uczestnicy uczyli się wykonywać dania z przyniesionych przez siebie owoców. Podczas warsztatów powstawały m.in. koreczki, lody czy sałatki owocowe. Każdego dnia smakowano przyrządzane potrawy.

Z kolei w Świetlicy Wiejskiej w Mielenku Gryfińskim, Maria Mościcka przeprowadziła zajęcia pn. "Biżuteria z pomysłem". Podczas warsztatów dzieci wykonywały bransoletki, naszyjniki, breloczki i zawieszki. Uczyły się jak pracować z drobnymi elementami, łączyć kolory i komponować różne elementy biżuterii.

2018-07-17