wyszukaj w  

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Kafarnaum - 21.02 godz.20.30
Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij 2019" - Genesis 2.0 - 23.02 godz.21.15

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

II Gryfińska Senioriada Artystyczna już za nami

W czwartek 24 maja 2018 w Gryfińskim Domu Kultury odbyła się II Gryfińska Senioriada Artystyczna. W spotkaniu artystycznym seniorów wzięli udział artyści z Gryfina i zaproszone grupy artystyczne z województwa zachodniopomorskiego. Wydarzenie zorganizował działający od sześciu lat przy Gryfińskim Domu Kultury prowadzony przez Janusza Janiszewskiego Teatr Eliksir.

Podczas całodniowej Senioriady wystąpili:
Teatr Kameleon (GDK Gryfino) ze spektaklem dla dzieci "Księżniczka na ziarnku grochu"
Teatr A-TO-MY (UTW Stargard) w spektaklu "Szeherezada albo disco polo live" (laureat tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego Seniorów ARS 2018)
Grupa Teatralna Akademii Aktywnego Seniora (MOK Dąbie) z fragmentami "Wesela" Wyspiańskiego oraz "Piotra Płaskina" J. Tuwima
Salon Artystyczny Seniorów SAS z DK 13 Muz w Szczecinie - czyli Lidia Grabikowska z wierszem "Język Polaków", Danuta Szydło z etiudą teatralną "Ostrzeżenie" oraz duet wokalny Lidia i Andrzej z koncertem piosenek
Poetka Natalia Owczarek i recytatorki: Janina Waniewska oraz Irena Cytrycka (Dzienny Dom Senior+ w Gryfinie)
Teatr TeArt Na Raz (Gryfino/Szczecin) ze spektaklem "Radio Szarlatanów" (Laureat tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich w Świdwinie)
Tadek Wasilewski (Gryfino) z koncertem
Zespół Jantar Happy Singers (DK 13 Muz Szczecin) na zakończanie z koncertem znanych i lubianych piosenek.

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl/

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

fot. M.Kuriata

fot. M.Kuriata

Wspaniałą wystawę przygotowała sekcja rękodzieła i malarstwa z GUTW oraz swoje prace rzeźbiarskie wystawił także Józef Moczuło, który w tym roku obchodzi jubileusz 40 lat pracy twórczej.

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

Osobnym punktem programu była premiera kolejnego spektaklu Teatru Eliksir pt. "Spotkanie po latach", na którą przybyło sporo widzów i zaproszonych gości. To w pełni autorskie komediowe przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem i owacjami na stojąco. Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder po premierze wręczyła aktorom kwiaty.

fot. M.Kuriata

fot. M.Kuriata

fot. M.Kuriata

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

Seniorzy dali przykład, że można zrobić ważną społecznie i interesującą kulturalnie imprezę na wysokim poziomie bez żadnych środków - czyli praktycznie za darmo, że są grupą niezwykle aktywną i twórczą, ważną społecznie, mającą swoje organizacje, spotkania, grupy twórcze, liderów i własne potrzeby, które w wolnym czasie z pasją realizują.

Dziękujemy wszystkim artystom, że zaszczycili nas swoją obecnością i uświetnili Senioriadę swoimi pięknymi prezentacjami, zgadzając się wystąpić zupełnie za darmo i pokrywając z własnych środków koszty przyjazdu do nas.

Drugą Senioriadę wsparli: Sklep Intermarche Muszkieterowie - Pan Ryszard Dubicki, Jadłostajnia Grill Bar - Pani Stanisława Puszka, Cukiernia - Leszek Wierszyłowski, Sklep KIWI - Pani Anna Adamczyk.
Podziękowania należą się także gryfińskim mediom za szczegółowe informowanie o imprezie - gazetom i portalom internetowym: Nowe 7 Dni Gryfina, Gazeta Gryfińska, Gazeta Chojeńska, i.gryfino.pl, egryfino.pl, gryfino24.info.

Szczególne podziękowanie należy się jednak tym, którzy na swoje barki wzięli organizację całej imprezy, inicjatorom i realizatorom Senioriady - aktorom Teatru Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury oraz wolontariuszom z Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Nad całością czuwała:
Rada programowa II Gryfińskiej Senioriady Artystycznej: Józefa Łodykowska, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil, Jerzy Romaniuk i Feliks Stańczyk oraz inicjator Senioriady i opiekun artystyczny Teatru Eliksir: Janusz Janiszewski.

2018-05-28