wyszukaj w  

Corgi, psiak Królowej - 2D dubbing  - 31.03 godz.15.00
Mia i biały lew - 2D dubbing  - 31.03 godz.16.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Tak się bawiliśmy podczas Dni Gryfina 2018

Licznie przybyła publiczność wyśmienicie bawiła się podczas tegorocznych Dni Gryfina. Gryfińskie nabrzeże, gdzie odbywała się impreza, pełne było atrakcji.
W ramach święta miasta odbywały się imprezy sportowe, rekreacyjne i muzyczne. Rekordową publiczność gromadziły występy amatorów, jak i gwiazd polskiej muzyki.

We wtorek 1 maja 2018, pierwszą odsłonę Dni Gryfina zainaugurowały koncerty lokalnych kapel ludowych. Na scenie wystąpiły Kapela Ludowa Borzymianka, Kapela Ludowa Wełtynianka i Kapela Ludowa Gardnianki.

Kapela Ludowa Borzymianka, fot. M. Woźniakowski

Kapela Ludowa Wełtynianka

Kapela Ludowa Gardnianki

O godzinie 16 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, którego dokonali burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz wiceburmistrz Paweł Nikitiński.

Koncerty podczas tegorocznych Dni Gryfina poprowadził pochodzący z Gryfina dziennikarz i prezenter Bartek Cebeńko.

Bartek Cebeńko

Z godzinnymi koncertami zaprezentowały się zespoły zakwalifikowane do przeglądu POTY (Schwedt nad Odrą/Niemcy), niemiecka kapela Vor Rotterdam i polski band ETA.

Vor Rotterdam

ETA

ETA , fot. M. Woźniakowski

Gryfińska publiczność mogła zapoznać się z twórczością legendy polskiej muzyki elektronicznej - szczecińskiej kapeli Kafel.

Kafel

Doskonale bawiono się podczas koncertu grupy Poparzeni Kawą Trzy. Zespół stworzony przez znanych dziennikarzy rozbujał publiczność skoczną mieszanką utworów w rytmach rock, punk i ska.

Poparzeni Kawą Trzy

Poparzeni Kawą Trzy, fot. M. Woźniakowski

Poparzeni Kawą Trzy, fot. M. Woźniakowski

Po dziesięciu latach, w Gryfinie ponownie wystąpił zespół Coma wraz z liderem Piotrem Roguckim. Grupa, która w tym roku obchodzi dwudziestolecie działalności artystycznej, dała świetny energetyczny koncert.

fot. M. Woźniakowski

COMA

COMA

COMA, fot. M. Woźniakowski

W środę 2 maja na nabrzeżu od godziny 15 prezentowali się młodzi artyści amatorzy. Wystąpili podopieczni Studia Piosenki Piotra Ostrowskiego z Gryfińskiego Domu Kultury, Pracowni Muzycznej Jolanty Romanowskiej z Gryfińskiego Domu Kultury i Pracowni Muzycznej Pawła Wróbla z Widuchowej .

Fot. M.Woźniakowski

Fot. M.Woźniakowski

Fot. M.Woźniakowski

Na scenie Dni Gryfina wystąpiła rodzima kapela rockowa Rusty Chain.

Rusty Chain

Rusty Chain, fot. M.Woźniakowski

Kolejnym wykonawcą tego dnia był zespół The Red Black Sappers ze Szczecina. Grupa złożona z przedstawicieli służb mundurowych, specjalizuje się w graniu coverów polskich piosenek rockowych.

The Red Black Sappers

The Red Black Sappers

Wielką niespodzianką i zaskoczeniem dla gryfińskiej publiczności był występ australijskiego muzyka folkowego Kaurna Cronin. Artysta, który na gryfińskim nabrzeżu wystąpił wraz z zespołem, swoją muzyką podbił serca publiczności. Koncert w Gryfinie był jednym z pierwszych, jakie Kaurna Cronin dał w naszym kraju.

Kaurna Cronin

Kaurna Cronin

Kaurna Cronin, fot. M. Woźniakowski

Kaurna Cronin, fot. M. Woźniakowski

Drugą odsłonę Dni Gryfina zakończył koncert znanej i lubianej wokalistki Ani Dąbrowskiej. Artystka zaprezentowała takie hity jak m.in. " Charlie, Charlie", "Tego chciałam" oraz "Porady na zdrady (Dreszcze)" uznawany za największy przebój w karierze Ani Dąbrowskiej.

Ania Dąbrowska, fot. M.Woźniakowski

Ania Dąbrowska, fot. M.Woźniakowski

Ania Dąbrowska, fot. M.Woźniakowski

Czwartek 3 maja rozpoczął się na sportowo. Z gryfińskiego nabrzeża o godzinie 12 wystartowali zawodnicy biorący udział w IV GRYFIŃSKIM TRANSGRANICZNYM FESTIWALU BIEGOWYM. Sportowcy rywalizowali na dystansach 10 km oraz 21,097 km (półmaraton).

O godzinie 15 rozpoczął się Amatorski Blok Artystyczny, w którym zaprezentowali się: The Body Fitness Club, Dzienny Dom Senior+ i zespoły taneczne reprezentujące Fit Dance Studio Katarzyny Pawlak.

Gryfińska publiczność doskonale bawiła się z Robertem Rozmusem podczas familijnego programu estradowego sponsorowanego przez Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu i Poznańską Palarnię Kawy ASTRA.

Ostatni wieczór gryfińskiej majówki wypełniły taneczne rytmy. Na scenie Dni Gryfina wystąpił gryfiński gwiazdor muzyki disco polo Boomcyk. Młody artysta znany jest dzięki takim hitom, jak "Dziewczyno z Konsumu", "Dobry balet" czy "Zwariowałem". Podczas DG 2018 jedną z piosenek Boomcyk wykonał z towarzyszeniem Kapeli Ludowej Gardnianki.

Boomcyk

Już kilka godzin przed koncertem gwiazdy wieczoru, przed sceną DG gromadziły się tłumy. Kilka tysięcy ludzi przybyło na gryfińskie nabrzeże, aby bawić się podczas koncertu Sławomira. Gwiazdor muzyki rock-polo został bardzo serdecznie przyjęty przez publiczność, która wspólnie z nim wyśpiewała znane przeboje, w tym przede wszystkim "Miłość w Zakopanem".

Ci, którzy przybyli na Dni Gryfina, prócz atrakcji odbywających się na scenie i w jej pobliżu mogli także skorzystać z wielu innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów majówki. Emocji, zwłaszcza najmłodszym, dostarczał lunapark JOPEX z Czech. Na kolorowych straganach można było znaleźć różnorodne upominki, skorzystać z oferty gastronomicznej, czy wziąć udział w loteriach Lotto.
Nad bezpieczeństwem uczestników Dni Gryfina czuwali ratownicy z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

fot. M. Woźniakowski

fot. M. Woźniakowski

fot. M. Woźniakowski

fot. M. Woźniakowski

2018-05-04