wyszukaj w  

Mary Poppins powraca - 2D dubbing  - 18.01 godz.15.30
Underdog - 19.01 godz.20.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Aktualności ...

ROZPOCZĄŁ SIĘ 12. GRYFIŃSKI FESTIWAL MIEJSC I PODRÓŻY WŁÓCZYKIJ!

W czwartek, 22 lutego 2018 ruszył 12. Gryfiński Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij. Przed nami 11 dni festiwalu, ponad 100 wydarzeń, spotkań z niezwykłymi ludźmi i odkrywania miejsc nieznanych.

Na Włóczykija czeka się cały rok. Z niecierpliwością. Dla wielu bywalców gryfińskiej imprezy, Włóczykij zwiastuje nadejście wiosny lub sam jest wręcz piątą porą roku, która w magiczny sposób zagina czasoprzestrzeń i przenosi do świata przygód i wolności.

Widzowie Włóczykija 2018 szybko zapełnili salę widowiskową GDK

Inauguracja tegorocznej edycji imprezy tradycyjnie zgromadziła wielu widzów. Przemek Lewandowski - pomysłodawca Włóczykija i Maria Zalewska dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury opowiedzieli gościom imprezy nieco o atrakcjach jakie czekają ich w najbliższych dniach i zapowiedzieli prelegentów, którzy już przybyli do Gryfina.

Twórca Włóczykija Przemek Lewandowski i dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury Maria Zalewska wprowadzili w klimat tegorocznej edycji festiwalu

Na magiczny festiwal zaprosili Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz, reprezentująca jednego z mecenasów imprezy, radna Sejmiku Wojewódzkiego Ewa Dudar.

"Ten festiwal narodził się z wielkiego marzenia"- mówił burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn

Radna Sejmiku Województwa Zachodniopolskiego Ewa Dudar podkreśliła znaczenie festiwalu dla regionu

Pierwszym prelegentem 12 edycji Włóczykija był wspinacz, alpinista, instruktor Marcin "Yeti" Tomaszewski, znany z przejść wielkościanowych zarówno w stylu Big Wall jak i alpejskim. Wspina się od ponad 25 lat. Członek Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie wysokogórskim. Od samego początku najbardziej inspirowały go wyzwania, wytyczanie nowych dróg w na najbardziej niedostępnych i pionowych ścianach świata. Prezentacja "Pogodzony z górami" byłą refleksją i spojrzeniem wstecz alpinisty w nawiązaniu do książki autobiograficznej "#YETI40".

Marcin "Yeti" Tomaszewski

Marcin "Yeti" Tomaszewski

Kolejną atrakcją inauguracyjnego wieczoru Włóczykija była degustacja Kuchni Świata. Goście festiwalu mieli możliwość skosztowania potraw kuchni gruzińskiej serwowanych przez restaurację Chinkalnia. Można było spróbować takich potraw jak: kurczak po czkemurulsku w sosie śmietanowym, zupa charcho, pchali, pierożki chinkali, lobiani, odżachuri czy deser pelamuszi.

Po części kulinarnej odbyła się pierwsza odsłona Filmów Świata. Kinomani obejrzeli obraz "Long Way" w reżyserii Weroniki Mliczewskiej.

Weronika Mliczewska - twórczyni filmu "Long Way"

2018-02-23