wyszukaj w  

Miśków 2-óch w Nowym Jorku - 2D Dubbing  - 18.12 godz.16.30
Winni - 2D Napisy  - 18.12 godz.18.15

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Aktualności ...

Spektakl Grupy Teatralnej Ted' nádech a let "Kura nie jest ptakiem, Ukraina nie jest za granicą"

W czwartek 9 listopada 2017 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpiła czeska grupa teatralna Teď nádech a leť. Artyści zaprezentowali gryfińskiej widowni spektakl pn. "Kura nie jest ptakiem, Ukraina nie jest za granicą".

Publiczność dopisała. Scena sali widowiskowej stała się nie tylko przestrzenią dla teatru, lecz także miejscem dla widzów, którzy przez całe przestawienie pozostawali bardzo blisko aktorów.

Spektakl "Kura nie jest ptakiem, Ukraina nie jest za granicą" to portret życia marnowanego wojną, ale także i woli przetrwania. Mozaika złożona ze szczątków losów tych, którzy choć nie weszli w bezpośredni kontakt z wojną, to ta wpływa na ich życie. To również obraz tych, którzy w wojnie po jednej czy po drugiej stronie, dobrowolnie lub też nie z własnej woli- uczestniczą.

Artyści Teď nádech a leť w swoim spektaklu przedstawili grozę, sprzeczności, absurdy wojny i wojennej propagandy. Uciekając od ocen moralnych, prób zrozumienia czy rozgrzeszenia, oddają głos swoim bohaterom. Faktyczny głos, ponieważ scenariusz spektaklu został oparty o prawdziwe relacje m.in. uchodźców wojennych, uczestników Majdanu, mieszkańców Donbasu czy Mariupolu a także prace reporterów wojennych. Tak powstał obraz ukazujący złożoność konfliktu wojennego na wschodzie Ukrainy, jego niejednoznaczność.

Na kameralnej scenie, podczas trwania całego spektaklu gotowano ukraiński barszcz. Zapach tradycyjnej kuchni ukraińskiej jeszcze bardziej osadzał w realiach przestawianych historii. Ważnym elementem przedstawienia były także piękne pieśni, które twórcy spektaklu poznali podczas swoich podróży i spotkań z mieszkańcami Ukrainy.

2017-11-12