wyszukaj w  

Katyń - Ostatni świadek - 2D NAPISY - PREMIERA  - 20.05 godz.20.30
Avengers: Wojna bez granic - 3d dubbing  - 21.05 godz.14.50

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności
Aktualności ...

Taka była I Gryfińska Senioriada Artystyczna

I Gryfińska Senioriada Artystyczna już za nami. Przez dwa dni- 30 czerwca i 1 lipca 2017 w Gryfińskim Domu Kultury spotykali się pełni pasji i energii seniorzy z województwa zachodniopomorskiego aby prezentować swoje liczne talenty. Podczas wydarzenia swoje 5 urodziny obchodził Teatr Eliksir.

Takiej imprezy jeszcze w Gryfinie nie było. I Senioriada Artystyczna okazała się dużym sukcesem i pokazała jak bardzo twórczym można być w dojrzałym wieku.

W programie Senioriady znalazły się uroczystości jubileuszowe Teatru Eliksir, spektakle teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i wokalne, wspólne śpiewanie ulubionych piosenek i karaoke. W pierwszej edycji spotkań wystąpiły teatry i grupy twórcze działające przy domach kultury i Uniwersytetach Trzeciego Wieku m.in. z Gryfina, Dąbia, Goleniowa, Stargardu i Szczecina.

Piątkową odsłonę Senioriady otworzyła "Jubileuszowa sałatka poetycka" Teatru Eliksir oraz multimedialna prezentacja dokonań grupy. Sympatycy teatru składali życzenia i gratulacje aktorom Eliksiru, którzy świętują właśnie pięciolecie istnienia zespołu. Za wybitne osiągnięcia aktorskie oraz wieloletnią pracę na rzecz gryfińskiego teatru, aktorzy otrzymali pamiątkowe upominki od Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino , który objął swoim patronatem to wydarzenie. Specjalne życzenia w imieniu swoim i Starosty Gryfińskiego złożył wicestarosta Jerzy Miler. Odczytano laudację na cześć jubilatów. Członkowie teatru nie kryli wzruszenia.

Fot. Ludmiła Drożdżewska

Po hucznym otwarciu wydarzenia i części jubileuszowej, przyszła pora na prezentacje artystycznych Przyjaciół Teatru Eliksir. Na scenie GDK wystąpił Teatr INDEX (UTW Goleniów) w spektaklu teatralno-muzycznym pt. "Moje ..." Członkinie zespołu wierszem i piosenką dzieliły się z publicznością swoimi wspomnieniami.

Znane i lubiane piosenki wykonał-Duet "Apasjonata" z Domu Kultury Słowianin ze Szczecina.

W przerwach między prezentacjami, widzowie mieli okazję obejrzeć prace plastyczne, fotografie i rękodzieło wykonane przez słuchaczy GUTW.

Fot.Ludmiła Drożdżewska

W sobotę prezentacje teatralne otworzył spektakl Teatru Eliksir pt. "Doktor Piguła przyjmuje". Zanim jednak aktorzy zaprezentowali się na scenie, osobiście życzenia z okazji pierwszego jubileuszu złożyli gryfińskim aktorom Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn i Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kasprzyk.

Fot.Ludmiła Drożdżewska

W poetycki nastrój wprowadziła widzów Senioriady Grupa Teatralno-Literacka Akademii Aktywnego Seniora z Dąbia, która zaprezentowała fragmenty wielkiej literatury: m.in. Szekspira, Mickiewicza, Tuwima.

Fot.Ludmiła Drożdżewska

Swoje wiersze odczytali także gryfińscy poeci : Dariusz Ulanowski, Maria Miszewska, Jerzy Romaniuk, Joanna Cichała, Natalia Owczarek i Andrzej Romaniecki

Fot.Ludmiła Drożdżewska

Swoje filmy zaprezentowali członkowie Kameralnej Akademii Filmowej Stowarzyszenia KAMERA z UTW w Szczecinie

Stargardzki Teatr "A-TO-MY" rozbawił do łez publiczności spektaklem "Szeherezada czyli disco-polo live".

Zwieńczeniem dwudniowych spotkań seniorów był koncert Jantar Happy Singers czyli biesiada finałowa, śpiewanie znanych i lubianych piosenek, wykonania karaoke i wspólna zabawa z zespołem.

Fot.Ludmiła Drożdżewska

Organizatorami I Gryfińskiej Senioriady Artystycznej byli: Teatr Eliksir , Gryfiński Dom Kultury, Gryfiński Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął i udzielił wsparcia finansowego Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

2017-07-03