wyszukaj w  

Katyń - Ostatni świadek - 2D NAPISY - PREMIERA  - 20.05 godz.20.30
Avengers: Wojna bez granic - 3d dubbing  - 21.05 godz.14.50

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności
Aktualności ...

Pierwszy tydzień "Twórczych wakacji 2017" już za nami

W poniedziałek 26 czerwca 2017 rozpoczęliśmy wakacyjne warsztaty "Twórcze wakacje 2017", jakie dla młodych mieszańców miasta i gminy przygotował Gryfiński Dom Kultury. Podczas pierwszego tygodnia zajęć odbywały się zajęcia plastyczne, filmowe i kulinarne.

W budynku GDK na ul Szczecińskiej do 26 do 30 czerwca, odbywały się warsztaty pn. "Spotkanie z upcyklingiem", które poprowadziła Elżbieta Narzekalak - instruktor Pracowni Plastycznej Deseń. Podczas zajęć uczestnicy tworzyli piękne przedmioty z rzeczy pozornie nieprzydatnych. Głównym założeniem warsztatów było pokazanie, że tworzyć można wszędzie i ze wszystkiego co nas otacza. Prowadząca przekonała dzieci, że w twórczości można wykorzystać niekonwencjonalne materiały plastyczne. Młodzi adepci upcyklingu samodzielnie tworzyli wymyślone przez siebie prace przedstawiające fantastyczne stwory, znane im zwierzęta czy też bajkowe pejzaże.

W Pałacyku pod Lwami warsztaty filmowe pt. "Zróbmy telewizyjną sondę" prowadził Piotr Ostrowski instruktor Studia Filmowego GDK. Tegoroczne warsztaty filmowe obejmowały m.in. naukę obsługi profesjonalnej kamery video. Warsztatowicze dowiedzieli się, jakie umiejętności powinien posiadać młody reporter. Wspólnie z instruktorem, opracowano temat i zrealizowano telewizyjną sondę uliczną. Dzieci zapoznały się też z montażem komputerowym video podczas końcowej obróbki nagranej sondy.

Także w świetlicach wiejskich działających pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury odbywały się wakacyjne spotkania ze sztuką. W Drzeninie Marlena Gwiazda-Gielnik poprowadziła zajęcia "Poznajemy technikę decoupage". Przez cały tydzień trwania warsztatów, uczestnicy wykorzystywali metodę decoupage ozdabiając w ten sposób różne materiały. Pracowano na białym i kolorowym szkle, tekturze, drewnie, metalu i plastiku. Tworzono m.in. ozdobne figurki i pudełka.

W Świetlicy Wiejskiej w Mielenku, Maria Mościcka prowadziła zajęcia kulinarne pn. "Owocowy zawrót głowy". Warsztaty były okazją do poznania nowych smaków. Dzieci uczyły się przyrządzać smaczne i zdrowe sałatki z owoców i warzyw. Kulinarne próby z pewnością okażą się przydatne w przyszłości.

2017-07-02