wyszukaj w  

Katyń - Ostatni świadek - 2D NAPISY - PREMIERA  - 20.05 godz.20.30
Avengers: Wojna bez granic - 3d dubbing  - 21.05 godz.14.50

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności
Aktualności ...

Zachwycające "Legendy" Teatru 6 Pół

Teatr 6 i Pół działający po egidą Gryfińskiego Domu Kultury, 23 czerwca 2017 wystąpił podczas V Gryfińskiej Nocy Świętojańskiej prezentując swój najnowszy spektakl plenerowy pt. "Legendy". Niezwykłe i nastrojowe przedstawienie inspirowane jest legendami ząbkowickimi.

Prezentacja spektaklu byłą częścią rokrocznej imprezy nawiązującej do słowiańskich tradycji Nocy Świetojańskiej, organizowanej przez Bibliotekę Miejską w Gryfinie. W programie wydarzenia, które odbyło się na plaży miejskiej, znalazły się: występ Kapeli Ludowej "Macierzanka", "Malinowe marzenia"- wyjątkowe animacje dla dzieci, wyplatanie wianków oraz puszczanie ich na wodę. Gryfińską Sobótkę zwieńczył spektakl 6 i Pół, jaki odbył się w lasku koło plaży.

Widzowie przybyli na przedstawienie zakończeni byli niezwykle nastrojową scenografią, która doskonale podkreślała mistyczny wymiar działań teatralnych.

"Legendy" to spektakl inspirowany legendami ząbkowickimi dotyczącymi czasów średniowiecznych i wydarzeń na ziemiach Kotliny Kłodzkiej. Wydarzenia te mogłyby jednak wydarzyć się wszędzie i o każdym czasie. Zaklęte w legendy opowieści ukazują naturę człowieka, która jest mroczna, pełna bólu a jednocześnie przepełniona pasją i chęcią doświadczenia dobra. Spektakl utrzymany był w klimacie sennych opowieści, które odbywały się się symultanicznie, w różnych częściach lasu. Widzowie, mogli wybrać, którą stację spektaklu chcą odwiedzić i jakiej opowieści wysłuchać jako pierwszej. Do kolejnych odsłon "Legend" wiodły świetliste dróżki.

Reżyserem i autorem koncepcji przestrzennej przedstawienia jest: Krzysztof Gmiter. Głosu do nagrań audio użyczyła: Katarzyna Kunicka. W spektaklu wzięli udział: Weronika Giżycka, Hanna Kokoszyńska, Claire Mahfouf-Gmiter, Arkadiusz Jaskot, Patryk Kowalczyk.

Teatr 6 i Pół ze spektaklem "Legendy" w miniony weekend gościł także na festiwalach Wejrzenia oraz Krzykowisko w Maszewie podczas obchodów 15- lecia Teatru Krzyk. Już wkrótce bo od 6 do 16 lipca 2017 Teatr 6 i PÓŁ weźmie udział w XI Letniej Akademii Teatralnej "CZAS SIANIA" w Stepnicy. Teatr otrzymał również zaproszenie do Grodna (Białoruś) na VI Międzynarodowy Big-Mini-Festival sztuki ulicznej, jaki planowany jest na koniec lipca 2017. Teatr 6 i PÓŁ wystąpi za naszą wschodnią granicą ze spektaklem "Legendy".

2017-06-26