wyszukaj w  

Kapitan Marvel - 2D dubbing  - 19.04 godz.15.00
Dumbo - 2D dubbing  - 20.04 godz.15.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Zimowe Półkolonie w Gryfińskim Domu Kultury zakończone

75 dzieci uczestniczyło w tegorocznych półkoloniach zimowych, które odbyły się w terminie 17-28 lutego 2014. Gryfiński Dom Kultury zajęcia zorganizował w Pałacyku pod Lwami oraz w Zespole Szkół w Chwarstnicy.

Głównym celem zimowego wypoczynku było zapewnienie atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Organizator zapewnił wyżywienie oraz opiekę pedagogiczną i medyczną. Podczas dwóch tygodni zajęć, dzieci wyrabiały nawyki zdrowego stylu życia, rozwijały swoje zainteresowania i talenty oraz pogłębiały umiejętność współpracy w grupie.

Zarówno w Gryfinie jak i w Chwarstnicy realizowano podobny program, półkoloniści z Pałacyku pod Lwami dodatkowo uczęszczali do pracowni artystycznych Gryfińskiego Domu Kultury.

Na zajęciach plastycznych u instruktorów Wiesławy Tyły i Małgorzaty Ragan powstawały prace przy wykorzystaniu technik mieszanych na temat "Ja i moja rodzina". Temat wydawałoby się łatwy ale trudniejsza forma wypowiedzi. Powstawały monotypie na szkle i przy użyciu naturalnych struktur materiałów, collage inspirowane pracami Andy Warhola i grafiki. Wystawę prac można oglądać na holu w Pałacyku pod Lwami.

W pracowni teatralnej prowadzonej przez Janusza Janiszewskiego półkoloniści zapoznawali się z różnymi formami teatru. Jedno ze spotkań poświęcone było teatrowi cieni. Taka forma teatru bardzo pobudza wyobraźnię i jest dla wszystkich świetną zabawą. Aktorzy w trakcie zajęć oglądali krótkie filmy z różnymi formami teatru, budowali obrazy z własnych ciał, a także z samych dłoni, tworzyli scenariusze krótkich etiud, nagrywali swoje scenki w formie teatru cieni a następnie oglądali je na dużym ekranie.

Na zajęciach filmowych z Piorem Ostrowskim dzieci zapoznały się z obsługą profesjonalnej kamery video, a nastepnie, w plenerze wykorzystały swoje umiejętności do realizacji krótkiego filmu-wizytówki pod tytułem "Pałacyk pod Lwami".

Katarzyna Pawlak, instruktor tańca, zachęciła uczestników wrasztatów do samodzielnych kreacji. Dzieci okazały się niezwykle pomysłowe i zaprezentowały się zarówno indywidualnie jak i grupowo, także z wykorzystaniem pomocy np. wstążki gimnastycznej.

Poza zajęciami twórczymi odbywały się także zajęcia rekreacyjne i sportowe. Wśród nich: zajęcia w Centrum Wodnym Laguna, gry i zabawy stolikowe, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy turystyczne i spacery po okolicy.

W programie półkolonii znalazł się także wyjazd do Szczecina do Muzeum Techniki i Komunikacji, które jest wypełnione po brzegi samochodami, w których kochali się Polacy. Dzieci odwiedziła także Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino z prezentacją o leśnych zwierzętach. Po pokazie przeprowadzony został konkurs z rozpoznawania odgłosów zwierząt.

Wspaniałą okazją na dodatkowe ciekawe zajęcia był fakt, że w tym roku Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbywa się w czasie ferii. Dzięki temu, dzieci z półkolonii mogły uczestniczyć w prezentacji i warsztatach podróżniczych. Podczas warsztatów "Dzieci na świecie. Azja" dzieci wypróbowały sił w jedzeniu pałeczkami, a potem każdy uczestnik zamienił się w tybetańskiego mnicha i utworzył własną mandalę. Podczas sypania mandali dzieci wykorzystują swoją wyobraźnię, a przy okazji wyciszają się, uspokajają i skupiają. Jest to świetne ćwiczenie cech bardzo ważnych w naszym życiu.

Pokazem przedstawienia pod tytułem "Portret rodzinny wierszem malowany", zakończyły się w piątek 28 lutego trwające przez dwa tygodnie półkolonie zimowe. Prowadząca Dziecięcą Pracownię Teatru i Recytacji Pani Dorota Krutelewicz-Sobieralska i dziesięcioosobowa grupa kolonistów przygotowała montaż poetycki wg specjalnie stworzonego na tę okazją scenariusza. W przedstawieniu wzięli udział: Amelia Maciążek, Ola Peczyńska, Monika Kowalewska, Gabrysia Sznigir, Gabriel Jazukiewicz, Nikola Wiśniewska, Kinga Kozłowska, Ola Warkowska, Julka Kozdra i Agnieszka Zuzewicz. Entuzjazm, dobra zabawa i duże zaangażowanie uczestników i reżyserki - zaowocowało wysmakowaną ale pełną ciepła inscenizacją mówiącą o pełnych miłości relacjach rodzinnych.

Organizatorem zimowych półkolonii był Gryfiński Dom Kultury, a współorganizatorami: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie, Zespół Szkół w Chwarstnicy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie, Zakład Medycyny Szkolnej - Hanna Oleś i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Gryfinie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Galeria ...

(kliknij na zdjęcie żeby powiększyć)

Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury Gryfiński Dom Kultury
2014-02-28